اخبار بخشداری ها

  شورای اداری در شهر یاسوکند تشکیل جلسه داد

شورای اداری در شهر یاسوکند تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در شورای اداری این شهرستان که در شهر حسن آباد برگزار شد، اظهار داشت: شورای توسعه روستا، وظیفه دارد با شناسایی مشکلات و اولویت بندی آنها، به ترتیب برای رفع موارد مهم و اساسی با همکاری و همیاری ادارات و دستگاه های خدمات رسان اقدام کند. وی با اشاره به نقش سازنده و راهگشای تعاون و همکاری در رفع موانع و مشکلات افزود: مردم می توانند با ایجاد تعاونی ها با مشورت و همفکری بسیاری از مشکلات پیچیده را حل و فصل کنند البته ایجاد تعاونی در بیجار با استقبال مناسبی مواجه نیست. فرماندار بیجار با اشاره به ظرفیت های طبیعی معادن آهن در منطقه کرانی تاکید کرد: از برکت وجود این معادن در منطقه حسن آباد، باید بیش از 80 درصد کمک های مالی معدن در همان منطقه برای رفاه حال مردم صرف عمران و آبادنی شود. ورمقانی یادآور شد: کمک های مالی که معادن به منطقه دارند باید در راستای مصوبات شورای توسعه روستایی و تحت نظارت دقیق آنها در بخش های مختلف عمران و آبادانی هزینه شود. رئیس شورای اداری بیجار با بیان اینکه در بحث اشتغال پایدار روستایی غفلت هایی صورت گرفته است، گفت: بخشداران و شوراهای شهر و روستا باید برای ایجاد اشتغال از ظرفیت های طبیعی و پتانسیل های موجود به بهترین طریق استفاده کنند. وی با اشاره به شهرت جهانی انگور قرمز حسن آباد اضافه کرد: کیفیت برتر و شهرت این انگور قرمز در صورت توجه و همت مسئولان و مردم می تواند برای جوانان منطقه یک اشتغال پر سود و پایدار ایجاد کند. ورمقانی اظهار داشت: برگزاری جشنواره انگور در شهر حسن آباد باید با هدف معرفی ظرفیت تولید انگور، بسته بندی و صادرات این محصول باشد که در این صورت می تواند در ایجاد اشتغال پایدار برای بسیاری از جوانان موثر باشد.

مشاهده مطلب
  کمک های واحدهای معدنی منطقه ی کرانی هدفمند خواهد شد

کمک های واحدهای معدنی منطقه ی کرانی هدفمند خواهد شد

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در جلسه ی تشکیل شورای توسعه ی بخش کرانی با تاکید بر هدفمند کردن کمک های واحدهای معدنی در بخش کرانی گفت : باید بخشی از درآمدهای این معادن در راستای توسعه و عمران و آبادانی این منطقه هزینه شود . وی با اشاره به محرومیت های موجود در منطقه ی کرانی علی الرغم وجود معادن غنی سنگ آهن گفت : از این پس بخشی از درآمدهای این معادن با تشخیص و تصویب در شورای توسعه ی بخش کرانی برای اجرای پروژه های عام المنفعه در این بخش هزینه و هرگونه نقل و انتقال وجه نقد ممنوع خواهد شد . ورمقانی عنوان داشت : با مشارکت شوراهای اسلامی منطقه ، بخشدار ، نماینده ی معادن و نظارت مسئولین شهرستان پروژه هایی در راستای توسعه ی بخش کرانی تعریف و معادن موظف به اجرای آن پروژه ها خواهند شد . وی افزود : معادن از پرداخت وجه نقد در قالب کمک های موردی خودداری و تمامی مبالغ در نظر گرفته شده برای کمک به منطقه از طریق تعریف پروژه امکان پذیر خواهد شد . فرماندارضمن تقدیر و تشکر از معادن منطقه بیان داشت شورای توسعه به عنوان یک مرجع نظارتی محلی عمل میکند و هدف اصلی آن نظارت کامل بر کمهای معادن در راستی محرومیت زدایی. در بخش کرانی و انجام کارهای فرهنگی در شهرستان بیجار است. حمداله کریمی نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به وجود نعمات خدادای در منطقه ی کرانی و محرومیت های فراوان این منطقه عنوان داشت : تمام مردم این بخش باید شاهد بهره مندی محل زندگیشان از درآمد معادن باشند . وی با انتقاد از پراکندگی و متفرقه بودن کمک های موردی معادن به منطقه گفت : بر اساس مذاکرات صورت گرفته با مدیران این واحدهای معدنی و بر اساس میزان استفاده معادن از منابع منطقه ، بخشی از درآمدهای خود را در اختیار شورای توسعه ی بخش کرانی قرار دهند که بر اساس پیشنهاد اعضای این شورا ، اجرای پروژه های عام المنفعه توسط این معادن جایگزین دریافت وجه نقد خواهد شد . کریمی افزود : مرمت سالن شهید فهمیده ی شهر یاسوکند توسط معدن صبانور ، ساخت پل در چند روستا ، جاده سازی ، تکمیل زیرساخت ها و مدرسه سازی از مهمترین پیشنهادات شورای توسعه ی بخش کرانی به واحدهای معدنی است . نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر معادن در راستای پیشرفت، توسعه و آبادانی منطقه کرانی همراهی بنمایند قطعا نماینده مردم و نماینده دولت هم همکاری متقابل با معادن برای رفع مشکلات آنها خواهند داشت.

مشاهده مطلب
  آغاز به کار اورژانس اجتماعی بهزیستی در شهرستان بیجار

آغاز به کار اورژانس اجتماعی بهزیستی در شهرستان بیجار

با حضور بیژن زندیه فرماندار، کریمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، قریشی مدیر کل بهزیستی استان کردستان اورژانس اجتماعی بهزیستی در شهرستان بیجار افتتاح گردید . قریشی مدیر کل بهزیستی کردستان در مراسم افتتاحییه ی اورژانس اجتماعی بیجار گفت : اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله در مسائل اجتماعی با هدف پیشگیری از آسیب‌هاست که چند سالی است در سازمان بهزیستی انجام می‌شود و آسیب های اجتماعی یکی از حوزه های جدی و تخصصی در این سازمان است. وی گفت :اصول اورژانس اجتماعی شامل مواردی از جمله کمک به حذف آسیب‌های اجتماعی، ارایه خدمات با سه ویژگی به‌موقع‌بودن، دردسترس‌بودن و تخصصی‌بودن، همکاری درون و برون‌سازمانی، انجام کار تیمی، رویکرد علمی در مداخلات، مسأله‌ یابی به‌موقع، توانمندسازی اجتماعی‌محور، جامعیت اقدامات و فراهم‌کردن زمینه مشارکت برای مردم و سازمان‌های مردم‌نهاداست . قریشی با اشاره به راه اندازی این مرکز در چهار شهر بیجار ، دیواندره ، قروه و کامیاران عنوان داشت : کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، جایگزینی مداخلات روانی و اجتماعی به جای مداخلات انتظامی و قضائی، پیشگیری از وقوع جرم و ارتقای توانمندی افراد در معرض آسیب نیز اهداف این طرح می باشد . گفتنی است این مرکز برای 7 نفر با تخصص های مختلف اشتغالزایی داشته است.

مشاهده مطلب