اخبار سایت قدیم

همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و صیانت از خانواده در بیجار برگزار شد.

با حضور محبیان معاون فرماندار بیجار همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و صیانت از خانواده در سالن اجتماعات مجنمع فرهنگی امیر نظام گروسی برگزار گردید.
همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و صیانت از خانواده در بیجار برگزار شد.
یک شنبه 11 تیر سال 1396

 


معاون فرماندار شهرستان بيجار در همايش اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر و صيانت از خانواده، صبح امروز در سالن اجتماعات اميرنظام گروسي بيجار گفت: نسل جوان و بخصوص پسران نوجوان و جوان جامعه، به دليل حضور بيشتر در فضاي خارج از خانواده، بيش از پيش مورد تهديد و خطر ابتلا به بيماري اعتياد و مصرف مواد مخدر قرار دارند.

وي افزود: پسران نوجوان و جوان به لحاظ اجتماعي، بيشتر در فضاي جامعه حضور دارند و ارتباطات اجتماعي اين نسل به مراتب بيشتر از دختران است، آمار افزايشي مبتلايان بيماري اعتياد در قشر پسران جامعه بيشتر است.
محمد حسين محبيان با اشاره اهميت خانواده آگاه در پيشگيري از بيماري اعتياد فرزندان اظهار کرد: کودکان ابتدا از والدين خود و فضاي حاکم بر خانواده تأثير مي پذيرند بر خلاف نوجوانان و جوانان که معمولان در ارتباطات اجتماعي در جامعه تأثير مي پذيرند.
وي افزود: مصرف مواد مخدر و ابتلا به بيماري اعتياد يکي از اعضاي خانواده، مي تواند اساس زندگي و سيماي خانواده را تغيير دهد، بيکاري، دروغگويي، تنهايي و انزواي اجتماعي از جمله آثار اين بيماري ويرانگر است.