اخبار سایت قدیم

معاون فرماندار بیجار تاکید کرد : نباید اجازه داد حاصل دسترنج کشاورزان نصیب سود جویان شود

محبیان معاون فرماندار بیجار در جلسه کمیسیون خرید تضمینی گندم گفت :با راه اندازی سامانه های مدیریت تولید محصولات کشاورزی، در سال جاری، گندم فقط از کشاورزان واقعی خریداری خواهد شد و به این ترتیب دست سودجویان را از چپاول این محصول استراتژیک کوتاه خواهیم نمود.
معاون فرماندار بیجار تاکید کرد : نباید اجازه داد حاصل دسترنج کشاورزان نصیب سود جویان شود
دو شنبه 12 تیر سال 1396

 

 

 

معاون فرماندار بيجار در جلسه کار گروه خريد تضميني گندم، صبح امروز در سالن جلسات شهداي گمنام بيجار گفت: باتوجه به تصميم دولت تدبير و اميد، گندم رزاعي سال 95 – 96، به ازاي هر کيلو 13 هزار ريال مصوب شده است.

وي افزود: خريد تضميني گندم امسال کشاورزان، با راه اندازي سامانه هاي مديريت توليد محصولات کشاورزي، در سال جاري، گندم فقط از کشاورزان واقعي خريداري خواهد شد و به اين ترتيب دست سودجويان را از چپاول اين محصول استراتژيک کوتاه خواهيم نمود.

محمد حسين محبيان اظهار کرد: پيش بيني امسال برداشت گندم و خريد تضميني گندم در شهرستان بيجار، 120 هزار تن خواهد بود که با توجه کاهش حدود 50 درصدي توليد گندم نسبت به سال گذشته، اقداماتي جهت تسريع و رفاه حال کشاورزان در دست اقدام مي باشد.

وي افزود: برخي از مشکلات موجود مراکز خريد و سيلوهاي شهرستان، با توجه به نزديک شدن به زمان برداشت گندم، در راستاي افزايش جذب اين محصول در شهرستان و جلوگيري از خروج گندم اقدامات مناسبي را به سرانجام رسانديم.

او با بيان اينکه مهم ترين مشکل موجود سيلوهاي شهرستان، عدم دسترسي به پهناي باند اينترنت مي باشد گفت: در صورت تجهيز، تقويت و بهينه سازي اين سامانه، مي توانيم در راستاي رفاه حال رانندگان و کاهش هزينه باربري گندم، سطح رضايت کشاورزان و رانندگان را افزايش دهيم. 

محبيان اظهار کرد: اقدامات مناسبي در راستاي افزايش آهنگ تخليه گندم از خودروهاي حمل و نقل صورت گرفته و مي توان اين سرعت را با مديرت دقيق و منظم افزايش داد که در اين صورت زمان توقف خودروهاي باربري و ترافيک جاده ايي را کاهش داد.

وي افزود: با توجه به تأمين مالي 12 هزار ميليار ريالي بانک کشاورزي از منابع داخلي، در سال جاري 50 درصد از حق کشاورزان پرداخت خواهد شد.