اخبار

  اشتغال زایی ۱۰۰ نفری با آغاز به کار مجدد کارخانه گچ بیجار

اشتغال زایی ۱۰۰ نفری با آغاز به کار مجدد کارخانه گچ بیجار

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی کارخانه گچ شهرستان بیجار پرداخت شده است، گفت: فعالیت این کارخانه با میلیارد ها تومان هزینه از سال ۹۱ متوقف شده بود و اکنون بدون هیچ بدهی آماده فعالیت مجدد است که قرار است برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند. حمدالله کریمی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه دیده می شود مردم شهرستان از عملکرد دستگاه های اجرایی بی خبر هستند اظهار کرد: وجود یک نشریه هفتگی در شهرستان باعث اطلاع مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی و اعتمادسازی بین مردم و مسئولین می شود . وی افزود: در ۳ سال گذشته بیش از ۷۹ روستا گازرسانی شده است که آمار خوبی برای شهرستان است . نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه احداث سیلوی ۵۰ هزار تنی در روستای خورخوره آغاز شده است، خبر داد: این سیلو توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان بدون هیچ تسهیلات بانکی در حال احداث است و تا کنون ۲ کندو به ظرفیت ۲۰ هزار تن ساخته شده است . وی با اعلام افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه شرکت سیمان بیجار، تصریح کرد: این کارخانه تا اردیبهشت ماه زیانده بوده است ولی اکنون با این افزایش سرمایه در وضعیت خوبی به سر می برد. کریمی با ذکر اینکه بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی کارخانه گچ شهرستان بیجار پرداخت شده است، ادامه داد: فعالیت این کارخانه با میلیارد ها تومان هزینه از سال ۹۱ متوقف شده بود و اکنون بدون هیچ بدهی آماده فعالیت مجدد است که قرار است برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند. وی با اعلام احداث هتل ۴ ستاره امیرنظام گروسی در بیجار، خاطرنشان کرد: کلنگ این هتل پس از جانمایی به زمین زده می شود و عملیات احداث آن آغاز می شود. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه شورای شهر بیجار هیچ کارنامه ای ندارد، یادآور شد: کاستی ها را بدون هیچ تعارفی باید گفت، خجالت آور است میادین و خیابان های اصلی شهر بیجار را وانت بارهای میوه فروش تصاحب کرده اند و شهرداری توانایی ساماندهی این اوضاع را ندارد.

مشاهده مطلب
  فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است

فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است

فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است گفت: مدیران شهرستانی باید از مدیران کل مطالبه‌گری کنند و از این امر هیچ واهمه‌ای نداشته باشند. فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است علی اکبر ورمقانی امروز در جلسه شورای اداری در سالن شهدای گمنام فرمانداری با تاکید بر اینکه وظیفه تمامی مسوولان خدمتی بی‌منت به مردم است گفت: ارتباط بین مسوولان باید تنگاتنگ بوده و تمام هدفشان خدمتی بی‌منت و صادقانه به مردم باشد. وی با تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع توسط مسوولان، مدیران و کارکنان ادارات، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و کار و خدمت ما برای جلب رضایت آنان است. ورمقانی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع و اخلاق‌مداری در برخورد با مردم باید رعایت شود گفت: این مهم باید در دستور کار تمامی مسوولان و مدیران و کارمندان باشد. وی در ادامه با اشاره به رونق تولید بیان کرد: از راه‌های رونق تولید مبارزه با قاچاق است و باید با تمام قوا جلوی این معضل را گرفت. فرماندار بیجار گفت: برای رونق تولید باید مصرف‌کننده تولیدات و محصولات تولیدی خود باشیم و از واردات کالاهای غیرضروری جلوگیری کنیم. ورمقانی در ادامه با اشاره به جذب سرمایه‌گذار برای راه اندازی و احداث پروژه های اشتغال‌زایی در بیجار بیان کرد: برخی متأسفانه در پی یافتن بندی در قانون برای دلسرد‌کردن سرمایه‌گذار هستند و این درحالی است که می توان بندی از قانون بسیار سخت‌گیرانه را یافت که در آن امور به راحتی انجام شود. وی به سد معبر‌ها و ایجاد مزاحمت برای مردم در خیابان‌ها اشاره و بیان کرد: اگر اصناف و شهرداری وظیفه خود در این حیطه را انجام دهند دیگر نیازمند ورود شورای تأمین به این قبیل مسائل نیست. این مقام مسوول به سگ‌های ولگرد سطح شهر اشاره و خواستار رسیدگی به این موضوع توسط شهرداری شد. فرماندار بیجار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مدیران باید از مدیران کل مطالبه‌گر باشند و از این امر نباید هیچ واهمه‌ای داشته باشند گفت: فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است.

مشاهده مطلب
  وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می‌کنند

وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می‌کنند

شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند... ما لایق این نبودیم که شهدا به مجلس ما بیایند، با عنایت‌شان، مهمان شهدا شدیم. اغراق نیست اگر بگویم که با مهمان‌نوازی شهدا، بهترین روزهای زندگیمان در این دوران رقم خو ، آری اینها سخنان مهمانانی هستند که امروز 5400 شهید کردستانی از آنها میزبانی کردند شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند... سردار حسن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این کنگره خبر از ساقط شدن یک هواپیمای جاسوسی آمریکا در داخل مرزهای سرزمینی ایران اسلامی در بامداد امروز توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه خبر داد که تکبیر و ندای الله اکبر حاضرین زینت بخش این خبر در این محفل شد. نمایش تئاتر در مورد همگامی مردم کردستان با تظاهرات‌های مردمی ایران علیه رژیم ستم شاهی و شهادت یک تن از مبارزان انقلابی توسط مزدوران رژیم پهلوی، با اجرای هنرمندان تئاتر کردستان از دیگر برنامه‌های آغازین کنگره ملی بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید کردستان بود. در این تئاتر تظاهر کنندگان به نمایندگی از اقوام مختلف ایران لباس‌های محلی آنان از جمله لباس کُردی، لری، گیلکی و مازندرانی و بلوچی را بر تن کرده بودند. داستان تئاتر روایتی را از آغاز نهضت جمهوری اسلامی، تظاهرات مردم ایران، پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و تشییع پیکر شهیدان در برخی استان‌های کشور را روایت می‌کرد. این کنگره ملی که به عنوان بزرگترین برنامه فرهنگی استان کردستان در سال ۹۸ نیز شناخته می‌شود میزبان چند هزار نفر بود و برخی از آنان به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت کودکان و نونهالان خود را به همراه آورده بودند تا با این فرهنگ آشنا شوند. ملبس بودن بسیاری از حاضرین به لباس‌های محلی کُردی که تداعی گر فرهنگ اصیل مردمان دیار کردستان به ویژه پیشمرگه های کُرد مسلمان بود و قیام شرکت کنندگان و تکبیر گویی آنان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب در بین سخنرانی‌ها از دیگر جلوه‌های زیبای این مراسم بود. در این کنگره تمبر یادبود ۵۴۰۰ شهید استان کردستان رونمایی شد و به امضا حسن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان رسید. در این کنگره از خانواده پنج شهید سعید زاده از سقز، خانواده ۶ شهید قادر خانزاده از بانه، خانواده ۲ شهید کاکسوندی از دیواندره، خانواده سه شهید احمدی از بیجار، خانواده ۲ شهید غلام ویسی از سروآباد، خانواده شهیدان شریفی از دهگلان، شهیدان پابرجا از مریوان، خانواده پنج شهید الماسی از قروه، خانواده شهیدان باقری از کامیاران و خانواده شهیدان ورمزیار از سنندج تجلیل شد. همچنین در این کنگره از خانواده شهیدان سپهبد صیاد شیرازی، شهید قهاری و شهید امیرالله افتخاریان مشهور به ابو عمار به عنوان حماسه آفرینان انقلاب اسلامی در کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، تجلیل به عمل آمد. حُسن ختام این برنامه نیز اجرای یک خاطره به صورت تئاتر توسط خانواده هنرمند شهید شهریار رادمنش بود که در آن مادر شهید سرگذشت فرزند شهیدش را بازگویی کرد.

مشاهده مطلب
  سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار گفت: طرح سمپاشی با پهباد برای اولین بار در استان در سطح مزارع شهرستان بیجار انجام شد. پیمان قمری، گفت در این خصوص گفت: با استفاده از این پهبادها در مصرف سم و آب صرفه جویی می شود و سمپاشی زمین ها در مناطق سخت گذر نیز به راحتی قابل انجام است . وی افزود: در سمپاشی به شیوه سنتی برای هر هکتار به ۳۰۰ لیتر آب نیاز بود که با استفاده از این پهباد ها این میزان به ۱۰ لیتر کاهش می یابد . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با بیان اینکه این پهباد ها کاملا هوشمند بوده و در لاین مشخص، باند ۵ متری را پوشش می دهد ادامه داد: گنجایش مخزن این پهبادها ۱۰ لیتر است و مصرف سم را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد. قمری تصریح کرد: این پهباد می تواند روزانه بیش از ۴۰ هکتار را به صورت دقیق سمپاشی کند و سمپاشی هر هکتار حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. وی اشاره کرد: این پهباد توانایی مقابله با باد، با سرعت ۴۰ متر برثانیه را دارد و برد آن نیز حدود ۳ کیلومتر می باشد. این مقام مسئول در پایان یادآور شد: از دیگر مزایای این پهباد می توان به عدم ورود ماشین آلات کشاورزی به مزارع، جلوگیری از تماس سم با انسان، کاهش نیروی انسانی جهت سم پاشی و صرفه جویی در زمان اشاره کرد . لازم به ذکر است این طرح روز چهارشنبه 29 خرداد ماه برای اولین بار در استان در سطح ۵ هکتار از مزارع گندم روستای حسن آباد از توابع شهرستان بیجار استفاده شد.

مشاهده مطلب
  همه روزه با تولید کنندگان مواد مخدر در بیجار برخورد می شود

همه روزه با تولید کنندگان مواد مخدر در بیجار برخورد می شود

فرماندار شهرستان بیجار گفت: نیروی انتظامی شهرستان بیجار همه روزه با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و قاچاق کنندگان مواد مخدر برخورد می کند . علی اکبر ورمقانی امروز (جمعه ، ۳۱ خرداد) در پیش خطبه های نماز جمعه اهل سنت شهر بیجار که در مسجد حضرت محمد(ص) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه در جهان حدود ۲۷۵ میلیون نفر برای یک بار از مواد مخدر استفاده کرده اند اظهار کرد: علاوه بر مواد مخدر سنتی غریب به ۸۳۰ نوع مواد مخدر جدید در دنیا وجود دارد . وی افزود: بخش اعظم تولید این مواد مخدر از طرف استکبار و دشمنان اسلام تولید می شود و هدف از تولید این مواد مخدر جامعه مسلمان است . فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه امروزه مواد مخدر به یک ابزار جهت گردش مالی تبدیل شده است ، گفت: علاوه بر اهداف شومی که پشت پرده تولید مواد مخدر وجود دارد یک سود بالایی برای افرادی دارد که در قاچاق مواد مخدر و تولید این مواد فعالیت دارند و این سود تبدیل به ابزاری شده است تا بسیاری از افراد در این زمینه فعالیت داشته باشند . وی اعلام کرد: تولید کنندگان مواد مخدر با تبلیغات گسترده این مواد در فضاهای سایبری، ماهواره ای و مجازی یک دام بسیار خطر ناک برای اقشار مختلف مردم پهن می کنند . ورمقانی با ذکر اینکه کشور افغانستان ۵۰ درصد در بحث کشت خشاش رشد داشته است ، ادامه داد: یکی از محور های قاچاق مواد مخدر افزایش سطح کشت خشاش در کشور های همسایه ایران است . وی با تأکید بر اینکه با تایید جامعه جهانی کشور ایران از پرچمداران مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح بین الملل است، خاطرنشان کرد: دولت ها به تنهایی توانایی جمع آوری این بساط خانمان سوز را ندارد و چاره ای جز مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد و تک تک افراد جامعه در شهر و روستا باید با مواد مخدر مبارزه کنیم . فرماندار شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی شهرستان بیجار همه روزه با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و قاچاق کنندگان مواد مخدر برخورد می کند گفت: با این وجود موفق به برخورد با بخشی از این عوامل هستیم و برای موفقیت هر چه بیشتر در این زمینه نیازمند کمک مردم در این باره هستیم .

مشاهده مطلب
   گندم بیجار سفیر تلاش و همت مردمان گروسی است

گندم بیجار سفیر تلاش و همت مردمان گروسی است

فرماندار شهرستان بیجار گفت: بیجار در سال گذشته برترین تولید کننده گندم با کیفیت و اولین تولید کننده گندم کشور معرفی شد که این محصول استراتژیک سفیر تلاش و همت مردمان گروس است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار، مهندس علی اکبر ورمقانی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم که با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی برگزار شد اظهار داشت: پیش بینی ها حاکی از آن است که امسال با توجه بارش های مناسب بهاریبیش از ۲۶۲ هزار تن گندم در شهرستان تولید شود. وی افزود: در برخی از نقاط شهرستان به علت برودت سرما احتمال کمی می رود که افت تولید گندم محسوس باشد که با این همه طبق برآوردهای اولیه بیش از ۲۱۰ الی ۲۱۵ هزار تن گندم از کشاورزان بیجاری خیرداری می شود. فرماندار بیجار با اشاره به آمادگی تمامی دستگاه های مربوطه در بحث خرید تضمینی گندم شهرستان یاد آور شد: سیلوهای ۵۰ ، ۳۲و ۲۰ هزار تنی شهر بیجار، سیلوی 50 هزار تنی روستای خوخوره و انبارهای 45 هزار تنی تعاونی روستایی و سایر انبارهای روباز در شهرستان وظیفه جمع آوری گندم را بر عهده دارند. او تاکید کرد: از جمله دغدغه های مدیریتی شهرستان در بحث انبار گندم، محل های روباز جمع آوری می باشد که باید مسئولین مربوطه در زمانی که ظرفیت این انبارها به 50 درصد رسید نسبت به انتقال گندم به سیلوها اقدام نمایند. ورمقانی به گلایه گندم کاران به افت کیفیت گندم هم اشاره کرد و گفت: محاسبه افت گندم بیجار نباید اختلاف شدید با سایر شهرستان های همجوار داشته باشد زیرا کشاورزان در مرحله اول متضرر می شوند. وی افزود: بیشترین آسیب و افت گندم هنگام تخلیه و بارگیری توسط خودروهای غیر استاندار است که باید برای کاهش این خسارت، خودروهای استاندارمورد استفاده گردد. ورمقانی تصریح کرد: دولت در نظر دارد هزینه خرید تضمینی گندم را بصورت آنی به حساب کشاورزان پرداخت نماید که در غیر این صورت 50 درصد هزینه گندم 24 ساعت پس از دریافت مراکز خرید واریز خواهد شد. او یاد آور شد: یکی دیگر از دغدغه های مهم در فصل برداشت گندم در شهرستان بیجار، پرداخت آنی کرایه حمل و نقل کامیون داران است که شرکت های آبادان و خلیج فارس حدود پنج تا ۶ ماه تأخیر در پرداخت هزینه حمل و نقل پارسال به کامیون دارن بیجاری دارند. مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هم در این جلسه گفت: بحث پرداخت هزینه خرید گندم و هزینه حمل بار شرکت آبادان به استان کردستان طبق هماهنگی های به عمل آمده پیش از برداشت امسال پرداخت می شود. شهریار حینفی اظهار داشت: کشاورزان بیجاری با حدود ۳۰۲ هزار تن گندم در سامانه پهنه بندی ثبت نام کرده اند، با توجه به شرایط آب و هوای ابتدای سال و گزارشات رسیده بیش از ۲۱۰ هزار تن گندم خریداری خواهد شد. مدیرعامل شركت غله و خدمات بازرگانی كردستان گفت: گندم یک کالای استراتژیک است، سامانه پنه بندی است که کشاورزان در آنباید ثبت نام کرده اند برای قطع دست دلالان و افراد سود جو برای قاچاق است. جمال صالحی اظهار داشت: قیمت تضمینی خرید گندم امسال حدود ۳۱ درصد افزایش یافته است و گندم امسال کشاورزان کیلویی ۱۷۰۰ تا ۱۷۵۰ تومان خریداری خواهد شد. وی افزود: کرایه حمل بار هم برای کاموین داران ۲0۰ هزار ریال مصوب شده است و خروج گندم از شهرستان تنها با داشتن برگه خروج از مراکز خرید و بارنامه امکان پذیراست. صالحی یاد آور شد: پرداخت به موقع وجه خرید گندم در حال حاضر یک مرحله ای است و هر گونه دریافت هزینه از کشاورزان یا کامیون داران ممنوع است. او ادامه داد: با توجه به اینکه استان کردستان آخرین استان در فصل برداشت گندم است، دستگاه های کمباین باید از نظر بهداشتی و کالیبراسیون تجهیزات دقت لازم اقدام شود. مدیر سازمان تعاون روستایی استان کردستان هم در این جلسه گفت: ۲۵ درصد گندم استان از بیجار برداشت میشود اما امکانات شهرستان در مقایسه با این حجم، 25 درصد رشد ندارد. پیمان اسکندری اظهار داشت: مهم ترین اقتصاد کشور بر روی کشت گندم است که پرداخت هزینه خرید گندم تضمینی کشاورزان گروسی، سفره اقتصادی شهرستان را تغییر چشمگیری خواهد داد. وی افزود: ۲۹ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی در انبارهای تعاونی روستایی داریم که دوبرابر ظرفیت ذخیره سازی خرید خواهیم داشت. نماینده کامیون داران بیجار هم در ادامه این جلسه گفت: زمان پرداخت هزینه حمل بار در صورت امکان زمان بندی شود و اختلاف ۱۰۰ تا ۱۳۰ کیلوگرم اختلاف بارگیری و تخلیه بار باید برسی که مشکل اصلی در کجا است. وی افزود: از آبان ماه پارسال هزینه حمل بارگندم کامیوندارن پرداخت نشده است که درصورت عدم پرداخت بدهی مشکلات جدی برای این قشر آسیب پذیر در تامین لوازم یدکی ایجاد خواهد شد. نماینده کشاورزان هم گفت: افزایش قیمت ادوات کشاورزی از ۱۵۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش یافت است در صورتی که قیمت تضمنی خرید گندم تنها 30 درصد افزایش داشته است. وی افزود: به علت دیرکرد پرداخت هزینه خرید گندم، بسیاری از کشاورزان توان مالی خرید سم و کود مناسب برای روزهای سرد سال نداشتند و در برخی از روستاها گندم امسال به علت عدم کیفیت مناسب برداشت نخواهد شد.

مشاهده مطلب
  ستاد بحران شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

ستاد بحران شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

فرماندار بیجار گفت: ستاد مدیریت بحران مختص به یک زمان و فصل خاصی از سال نیست بلکه اعضای این ستاد باید برای مقابله با حوادث در هر زمان و مکانی آمادگی لازم را برای پیشگیری، مدیریت و اقدام مناسب داشته باشند. علی اکبر ورمقانی روز سه شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان اظهار داشت: سیل، زلزله، واژگونی تانکر سوخت، برف و کولاک و آتش سوزی مراتع از جمله حوادثی است که در طول یکسال شاید بارها اتفاق بیافتد و ستاد بحران با همکاری تمام ارگان‌ها باید در همه مواقع آمادگی لازم را برای مقابله داشته باشد. وی با اشاره به حادثه آتش سوزی روز گذشته در مراتع شهرستان افزود: بارندگی‌های مناسبی در اواخر پارسال و فصل بهار امسال موجب افزایش رشد انواع گیاهان شده که رفته رفته با آغاز فصل تابستان این گیاهان خشک و مستعد آتش سوزی هستند کهحریق دیروز نمونه ایی برای این اخطار طبیعت است. فرماندار بیجار یادآور شد: در اکثر آتش سوزی‌های گسترده، خطای انسانی در کار است زیرا با توجه به سطح دانش مردم، بی احتیاطی در این زمینه توجیهی ندارد و در بسیاری از مواقع ثابت شده علت اصلی آتش سوزی در مراتع و اراضی کشاورزی از روی غرض‌ورزی برای ایجاد چالش در جامعه صورت گرفته است. وی اضافه کرد: در بحث آتش سوزی باید حساسیت موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا در صورت عدم مهار آتش و پیشروی آن، ممکن است به سرعت گستردگی آن افزایش یابد و خسارت‌های جبران ناپذیری بر جا گذارد. ورمقانی از ادارات و ارگان های دولتی خواست محل‌های که مستعد آتش سوزی است در کمترین زمان ممکن مشخص و برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار اقدامات پیشگیرانه انجام شود زیرا پیشگیری همیشه بهترین و کمتر هزینه ترین راه است. وی تاکید کرد: خسارت‌های ناشی از آتش سوزی، به سختی برای طبیعت و گونه های جانواری تجدید پذیر است و همت و تلاش بر این است که چنین حوادثی پیش نیاید که در صورت پیش آمد، باید همه امکانات شهرستان برای کمک و مهار حادثه بسیج شود. ورمقانی به نقش مردم در پیشگیری از چنین حوادثی نیز اشاره کرد و گفت: مردم هر منطقه با توجه به اینکه به تمام منطقه آشنایی دارند می‌توانند در اطفای حریق و یا پیشگیری از آن موثر باشند ضمن اینکه در شناسایی کسانی که به عمد چنین حوادثی را ایجاد می‌کنند نیز می توانند متولیان امر را کمک کنند. فرماندار بیجار اظهار داشت: مناطق بکر و طبیعی شهرستان نباید دست خوش شیطنت چنین افرادی قرار گیرد و در بحث مدیریت بحران هیچ کسی حق کم کاری ندارد و قانون در این خصوص جرایم سنگینی را برای مدیران در نظر گرفته است او در ادامه به خاموشی های برق در روزهای داغ تابستان اشاره کرد و یادآور شد: مصرف برق در کشور به نقاط پیک مصرف نزدیک شده و احتمال خاموشی متناسب وجود خواهد داشت و باید اطلاع رسانی کامل در این خصوص انجام و مرد م به رعایت الگوی مصرف تشویق شوند. ورمقانی افزود: برای پیشگری از طولانی شدن خاموشی ها و کاهش مشکلاتی که برای مردم ایجاد خواهد شد خاموش کردن یک لامپ اضافه در هر خانه، از خاموشی های گسترده و طولانی مدت جلوگیری خواهد کرد زیرا هر چه مصرف کنترل نشود، مدت زمان خاموشی افزایش خواهد یافت. وی به حادثه تلخ غرق شدن جوان بیجاری در رودخانه صلوات آباد نیز اشاره کرد و گفت: نقاط حادثه خیز رودخانه ها و سدهای آبی بیجار باید با نصب تابلوهای اخطار و شنا ممنوع مشخص و به اطلاع مردم رسانده شود و مردم هم از شنا کردن در این اماکن خودداری کنند. فرماندار بیجار اضافه کرد: نیروی انسانی نجات غریق در شهرستان وجود دارد امّا به امکانات لازم مجهز نشده اند که در این خصوص باید شهرداری ها برای تجهیز اقدامات این تیم ها براساس نیاز اقدام کنند.

مشاهده مطلب
  حضور پرشور مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستان بیجار در راهپیمایی روز قدس

حضور پرشور مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستان بیجار در راهپیمایی روز قدس

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار به عنوان سخنران این راهپیمایی گفت: تدبیر هوشمندانه و دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، امروز موجب اتحاد جهان اسلام شده است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار سرهنگ سعید شعبانی روز جمعه در مراسم راهپیمایی روز قدس این شهرستان اظهار داشت: اگر پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) و هدایت‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری جهان اسلام را متحول نمی‌کرد، هیچگاه کشورهای مسلمان جهان اتحاد و عزت نمی‌یافتند و امروز پیروزی‌های جبهه مقاومت وجود نداشت. وی افزود: نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، تیر خلاصی به قلب فتنه‌های استکبار جهانی شلیک کرد و هر سال با انسجام و گستردگی بیشتر اجازه نخواهد داد که مساله مهم فلسطین و قبله اول مسلمانان به فراموشی سپرده شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار یادآور شد: روز قدس جلوهایی از اسلام ناب محمدی است زیرا برای رهایی عزت و شرافت انسانی از چنگال شیطان است و این روز، روز نه گفتن به معامله شیطانی قرن آمریکا و اسرائیل است. او اضافه کرد: طرح معامله شوم قرن که توسط آمریکا برای حیات مرگ آلود اسرائیل در حال برنامه‌ریزی است، به فضل خداوند متعال و مقاومت جانانه فلسطینیان و مسلمانان جهان، به معجزه قرن تبدیل خواهد شد و مرگ رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نزدیک‌تر می‌کند.

مشاهده مطلب
  روز جهانی قدس، شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین» است

روز جهانی قدس، شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین» است

معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیجارگفت: نظام سلطه در نظر دارد با تغییر طرح صلح خاورمیانه، معامله قرن را برای حمایت از رژیم جعلی صهیونیستی به رسمیت بشناسد که ابعاد این قضیه باید برای آگاه سازی افکار مردم تشریح شود. محمد حسین محبیان روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس در این شهرستان اظهار داشت: دولت آمریکا قصد دارد برای به رسمیت شناختن این رژیم جعلی، طرح معامله قرن را با استفاده از تهدید بر مردم مظلوم فلسطین تحمیل کنند. وی افزود: راهپیمایی روز قدس، تدبیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در آینده نگری نظام سلطه از دستاورد های مهم انقلاب اسلامی ایران است که هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با حضور همه آحاد جامعه، احذاب سیاسی و گروه های مردمی برای فریاد مطالبه حقوق مردم مظلوم فلسطین برگزار می شود. معاون فرماندار بیجار گفت: تمام ظرفیت های شهرستان با بسیج ادارات خدمات رسان برای هر چه بهتر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سرهنگ شعبانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، سپاه بیجار در این جلسه یادآور شد: اهمیت راهپیمایی روز قدس امسال به مراتب از سالیان گذشته به دلیل فشارهای دولت آمریکا برای تحمیل معامله قرن بیشتر است و در این قضیه مسئولان، خواص و رسانه ها باید برای تشریح مسایل این معامله ننگین اذهان عمومی را آگاه کنند. وی در تشریح طرح معامله قرن آمریکا گفت: از مهمترین مسایلی که در این معامله علیه مردم مظلوم فلسطین با تهدید قطع هر گونه کمک های مردم و راه های ارتباطی با سایر کشورهای مسلمان مطرح شده خلع سلاح مقاومت و نداشتن هیچگونه تجهیزات دفاعی برای مقابله با اسراییل غاصب است. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار اضافه کرد: شعار امسال راهپیمایی روز قدس با محوریت «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین» است و تبیین موفقیت های مقاومت فلسطین و دستاوردها و توانمندی های آن باید محور سخنرانی ها و نشست های مدیران و مسئولین قرار گیرد.

مشاهده مطلب
    عملیات آزاد سازی خرمشهر برند ویژه ۸ سال دفاع مقدس است

عملیات آزاد سازی خرمشهر برند ویژه ۸ سال دفاع مقدس است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری علی اکبر ورمقانی در مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر که در حسینیه گلزار شهدای شهرستان بیجار برگزار شد، با اشاره به وعده صدام مبنی بر اینکه فرصتی ۷ روزه برای استقرار در تهران را داده بود اظهار کرد: صدام ایرانی را نمی شناخت و کور خوانده بود . فرماندار بیجار با بیان اینکه پس از ۵۷۸ روز خونین شهر دوباره خرمشهر شد ، گفت: تعداد زیادی عملیات در تاریخ دفاع مقدس وجود دارد که هر کدام برای خود روایت ها، فداکاری ها، ایثارگری ها، همدلی ها و همراهی ها دارد و همین باعث شد پس از ۸ سال دفاع مقدس حتی ۸ میلی متر از خاک نظام مقدس جمهوری در اختیار دشمن نماند . وی با اعلام اینکه عملیات آزاد سازی خرمشهر و بیت المقدس یک برند ویژه و نقطه عطف تاریخی در ۸ سال دفاع مقدس است ، تصریح کرد: امروز وظیفه ما این است این فداکاری ها را منتقل بکنیم و نگذاریم این عملیات به فراموشی سپرده شود و تک تک هموطنان ایرانی در انتقال این حماسه ها وظیفه دارند . ورمقانی با ذکر اینکه نسل های آینده انقلاب بدانند و افتخار بکنند به فداکاری نسلی که در سال ۶۱ خرمشهر را آزاد کرد ادامه داد: باید این بزرگداشت و یادواره ها را مردمی کرد چرا که هر کجا مردم در پای کار باشند تاثیر گذاری بیشتر خواهد داشت . فرماندار شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه وضعیت کشور از نظر امکانات دفاعی در زمان جنگ قابل قیاس با امکانات رژیم عراق نبود ، یادآور شد: با این وجود در آن شرایط پیروز میدان شدیم و امروزه ما تولید کننده موشک و صلاح هستیم ولی باز هم به آرمان اصلی نظام که وحدت، همراهی، همدلی و اطاعت از مقام معظم رهبری است پایبند هستیم .

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید