اخبار

  بیش از دو میلیارد تومان پروژه برق رسانی در روستاهای بیجار افتتاح شد

بیش از دو میلیارد تومان پروژه برق رسانی در روستاهای بیجار افتتاح شد

رئیس اداه برق بیجار عنوان کرد: در دومین روز از هفته دولت؛شش پروژه برق رسانی در شهرستان بیجار با اعتباری بالغ بردومیلیارد و دویست وهفتاد وهفت میلیون تومان افتتاح شد. محسن ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیجارگفت: پروژه های شرکت توزیع برق در شهرستان بیجار در حوزه تامین برق روستایی و اصلاح زیر ساخت ها و بهینه سازی مصرف برق است. وی افزود: خط نیرو رسانی در دو روستای خیر آباد وعلی سرخ با مجموع اعتباری بالغ بر ششصد ویازده میلیون تومان، از محل اعتبارات داخلی با هدف تامین برق مستمر به بهره برداری رسید. ابراهیمی عنوان کرد: در دو روستای قشلاق نوروز و ندری بالغ بر یکهزار و دویست وده متر خط نفوذی روستایی با اعتباری بالغ بیش از پانصد میلیون تومان،از محل اعتبارات استانی،باهدف رضایتمندی عمومی افتتاح شد. رئیس اداره برق خاطرنشان کرد: پروژه بهسازی‌ تکخوانی انشعابات برق روستایی با اعتباری بیش هفتصد میلیون تومان افتتاح شد. وی در پایان عنوان کرد: ۵۶۰ دستگاه چراغ روستایی با اعتبارسیصد وچهل نه میلیونی، از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

مشاهده مطلب
  26طرح در قالب ۴۰ پروژه با اعتباری بالع بر ۲۱ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می شود

26طرح در قالب ۴۰ پروژه با اعتباری بالع بر ۲۱ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می شود

فرماندار بیجار با اشاره به برنامه های هفته دولت در بیجار گفت:در طول هفته دولت شاهد بهره برداری از ۲۶ طرح عمرانی تولیدی و...در قالب ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان خواهیم بود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در محل حسینیه شهر توپ آغاج بر گزار شد صمن تبریک هفته دولت وروز کارمند وگرامیداشت یاد وخاطره شهدای شاخص دولت شهید باهنر ورجایی گفت: هفته دولت فرصت معتنمی برای خدمت رسانی اگاهی بخشی است. وی شاخصه بارز نطام جمهوری اسلامی را اتحاد مردم ودولت خواند واظهار داشت: دولت ومردم از هم جدانیستند ودر برابر دفاع از ولایت ورهبری و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ومبارز با دشمن یدالواحدین هستند. ورمقانی ادامه داد: هفته دولت فرصتی نو برای اجرای منویات مقام معطم رهبری در راستای همدلی و وفاق است. فرماندار بیجار در ادامه با اشاره به گستردگی بخش مرکزی گفت: بخش مکزی در بیجار،طرفیت تبدیل شدن به دوبخش را دارا است. وی ادامه داد: روکش اسفالت جاده توپ آغاج تا سال اینده انجام خواهد شد و جداسازی آب شرب توپ آغاج وپیر تاج در دست اقدام است. فرماندار بیجار خاطر نشان کرد: در هفته دولت ۲۶ طرح در قالب۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان در بخش عمرانی،تولیدی و... به بهره برداری می رسد. ورمقانی در پایان گفت: بهره برداری از بخشی از پروژه های ورزشی،کشاورزی ، پتروشیمی و تصفیه خانه به سفر ریاست جمهور به کردستان موکول شده است. لازم به ذکر است عطر افشانی و غبارروبی مزار مطهر شدای شهر توپ آغاج با همراهی مسولین شورای تامین و شورای اداری برگزار گردید.

مشاهده مطلب
  افتتاح ۲۴ طرح در هفته دولت در بیجار

افتتاح ۲۴ طرح در هفته دولت در بیجار

اختصاص رتبه اول فساد اداری به کردستان کذب محض است و ترویج کنندگان آن خائنین به کردستان و مردم و مسوولین پاکدست کردستان است فرماندار بیجار اعلام کرد: فساد اداری در کردستان کذب محض است و ظلم به مسوولان و مردم فرهنگی کردستان است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری که با محوریت اعلام برنامه های هفته دولت در محل سالن اجتماعات شهدای گمنام فرمانداری برگزارشد ضمن تبریک عید سعید غدیر خم و هفته دولت گفت: دوم تا هشتم شهریورماه هفته دولت نام گذاری شده است ومسوولان ما باید خدمات یکساله خود را به مردم اعلام کنند. وی با تاکید بر ارتباط با رسانه های حقیقی و مجاز ی شهرستان گفت : مسوولان از ظرفیت رسانه های شهرستان، برای بیان عملکرد و خدمات یکساله خود در راستای تنویر افکار عمومی استفاه کنند. فرماندار بیجار از افتتاح ۲۴ طرح در قالب ۴۰ پروژه خبر داد وگفت: همزمان با هفته دولت ۲۴ طرح در قالب ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان افتتاح می شود. رتبه اول فساد اداری در کردستان کذب محض است ورمقانی در ادامه با اشاره به سفر حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: اخیرا پژوهشی در فضای کسب وکار با جامعه آماری محدود انجام شده است، که کردستان را به دارا بودن رتبه اول فساد اداری در کشور محکوم می کند واین محکومیت،مصداق بارز ظلم به کردستان ومردم فرهنگی و مدیران پاکدست این سامان است. فرماندار بیجار تصریح کرد:سیاه نمایی وضعیت ادارات کردستان، نابخشودنی و سکوت مدیران در برابر این ادعای کذب نشان از پذیرش این ننگ دارد. ورمقانی با بیان اینکه خدمات چهل ساله نظام جمهوری اسلامی در کردستان برکسی پوشیده نیست،گفت: با اکتفا به جامعه اماری محدود نباید استان کردستان را زیر سوال ببریم و این عمل فاسد دانستن مدیران کردستانی مصداق بارز خیانت به خون شهدا است. ورمقانی گفت اینکه عده ای هدفمند در صدد بدنام کردن مدیران بومی کردستان هستند خطای نابخشودنی است مگر چند نفر از اختلاسگران کلان کشوری کردستانی هستند که اینگونه به فرزندان این دیار فرهنگی میتازید وی تاکید کرد: به یک چوب راندن کلیه مسوولان وکارکنان در استان کردستان جفا به پاک دستان این سامان است و باید از عملکرد صحیح دفاع کرد. ایشان در ادامه خطاب به امام جمعه بیجار فرمودند اگر حضرتعالی به حج مشرف نشده بودید حتما خدمتتان میرسیدند همان کاری که با امام جمعه محترم دهگلان کردند ورمقانی تاکید کرد: سازمانهای نظارتی وبازررسی،همانند چشمان بیدار و با هوشیاری تمام، سیستم اداری کردستان را رصد میکنند و بلاشک هر مشکلی را مرتفع خواهند کرد. رئیس شورای اداری بیجار افزود:ادارات ما باید اداراتی هم طراز جمهوری اسلامی شود.و اگر خدای ناخواسته افراد محدودی هم سلامت اداری نداشته باشند باید توسط مدیران و دستگاههای نظارتی رصد و اصلاح شوند وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما بهترین قضاوت کنندگان وچشمان تیزبین و رصدکننده مسوولان هستند. و نیاز به قیم ندارند و خود خادم را از خاین تشخیص میدهند امام جمعه بیجار حاج آقا مرادی هم ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و توصیه روسای ادارات به خدمت به مردم از اعضای شورای اداری و فرماندار شهرستان تقدیر و هرگونه اتهام فساد اداری به مسوولین کردستان را محکوم کرد و فرمودند مسوولان در هفته دولت خدمات دولت که همان خدمات نظام هست را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

مشاهده مطلب
  معاون حقوقی رییس قوه قضاییه

معاون حقوقی رییس قوه قضاییه

مردم تحمل گرسنگی را دارند اما تبعیض و بی عدالتی را قبول نمی کنند/ خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود معاون حقوقی رییس قوه قضاییه گفت: امروز بعد از 40 سال از عمر انقلاب مردم احساس می کنند انقلاب از اهداف و آرمان های خود دور شده ، مسوولان بدانند مردم تحمل گرسنگی دارند اما تبعیض و بی عدالتی را تحمل نمی کنند. به گزارش خبرنگار کردتودی، سومین جلسه شورای ادارای شهرستان بیجار در سال 98 با حضور حجت الاسلام محمد مصدق معاون حقوقی رییس قوه قضاییه و مسوولان در سالن اجتماعات دانشکده فنی مهندسی برگزار شد. معاون حقوقی ریس قوه قضاییه در این جلسه ضمن تبریک عید سعید قربان و عید غدیر خم اظهار داشت: در دوره جدید قوه قضاییه که حجت الاسلام رییسی سکان آن را به دست گرفته اند انتظارات مردم از قوه قضاء خیلی زیاد است که انتظارات به حقی است. وی افزود: مردم انتظار دارند فردی که 4 دهه در قوه قضاییه خدمت کرده است بتواند مشکلات قضایی را حل کند. حجت الاسلام مصدق با بیان اینکه انتظارات مردم زیاد است ، بیان داشت: در این مدت بسیار کم مسوولان قوه قضاییه تمام همت خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم به کار گرفته اند. معاون حقوقی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه امنیت، عدالت و معیشت خوب نیاز مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است ، گفت: متولیان امنیت برای برقراری امنیت و آرامش جامعه باید تمام سعی و تلاش خود را بکار بگیرند. این مقام مسوول ادامه داد: مهمترین رسالت دستگاه قضاء که از انتظارات به حق مردم است پیاده کردن عدالت در جامعه است. به گفته حجت الاسلام مصدق: دولت باید جوری زمینه ارزانی معیشت و زندگی مردم را فراهم کند که مردم در آسایش زندگی کنند ، اما متاسفانه امروز بعد از 40 سال از عمر با برکت انقلاب مردم احساس می کنند از آرمان و اهداف انقلاب دور شده ایم. وی خطاب به مسوولان گفت: اگر بنا بود وام های کلان فقط در جامعه به افراد خاصی داده شود همان شاه کشور را مدیریت می کرد ، اما امام (ره) آمد تا خط بطلانی بر این موضوع بکشد و مردم یک جوری زندگی کنند که همه به طور یکسان از امکانات کشور بهره ببرند. معاون حقوقی قوه قضاییه اذعان کرد:امروز مهمترین وظیفه دستگاه قضاء مبارزه با فساد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور است. وی ادامه داد: مسوولان بدانند مردم تحمل گرسنگی را دارند اما بی عدالتی و تبعیض در جامعه را قبول نمی کنند. حجت الاسلام مصدق با تاکید بر اینکه خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود، اظهار داشت:: تا زمانی که این تفکر در مسوولان نباشد که باید خادم مردم باشند هیچوقت مشکلات حل نمی شود. وی عنوان کرد: عناوین قانونی در کشور ما زیاد است که نیازمند بازنگری است. معاون حقوقی رییس قوه قضاییه گفت: یکی از برنامه های حجت الاسلام رییسی بازگشت شورای حل اختلاف به سیستم قبلی است که باید شورای حل اختلاف مکانی برای حضور ریش سفیدان و معتمدان برای برقراری سازش و صلح باشد نه رای دادن . این مقام مسوول تاکید کرد: مردم بدانند هدف قوه قضاییه علاوه بر مبارزه با فساد و بی عدالتی در جامعه حمایت از سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال است.

مشاهده مطلب
  بودجه بیجار جوابگوی نیاز ادارات و ارگان های شهرستان نیست

بودجه بیجار جوابگوی نیاز ادارات و ارگان های شهرستان نیست

فرماندار بیجار با ذکر اینکه بودجه شهرستان بیجار ۷۰ میلیارد تومان است ، ادامه داد: این بودجه جوابگوی نیاز ادارات و ارگان های شهرستان نیست و گاهاََ برخی از پروژه های شهرستان به صورت نسیه ای فعالیت می کنند . به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ورمقانی شامگاه دیروز (شنبه ، ۵ مرداد) در نشست با فعالان فضای مجازی شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه مخالف پرسش و پاسخ مدیران شهرستانی در گروه های فضای مجازی نیستم اظهار کرد: بزرگ ترین مشکل فضای مجازی کشور و بیجار وجود اکانت های ناشناس است که مدیران فضای مجازی باید این مشکل را برطرف کنند . فرماندار شهرستان ببجار با بیان اینکه ضعف تعدادی از ادارات در بخش روابط عمومی مشاهده می شود گفت: اینکه برخی از ادارات بیجار کارها و فعالیت های انجام شده را اطلاع رسانی نمی کنند دلیل بر انجام نگرفتن کار نیست . وی با اعلام اینکه امسال بهای گندم کشاورزان ۱۰ روز پس از تحویل به سیلو ها پرداخت می شود ، تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته اعتراضات مردمی در زمینه حمل، برداشت و خرید گندم نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است . ورمقانی با ذکر اینکه بودجه شهرستان بیجار ۷۰ میلیارد تومان است ، ادامه داد: این بودجه جوابگوی نیاز ادارات و ارگان های شهرستان نیست . وی با تأکید بر اینکه بی نظیر ترین کارخانه آسفالت غرب کشور متعلق به شهرداری بیجار است ، خاطرنشان کرد: متاسفانه شهرداری و شورای شهر بیجار از این ظرفیت استفاده نمی کند فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه بسیاری از پروژه های شهرستان بیجار درگیر معارض هستند اعلام کرد: هم اکنون ۷۰ درصد از فاضلاب شهری بیجار به تصفیه خانه وارد می شود و ۳۰ درصد مابقی درگیر معارض است .

مشاهده مطلب
  اشتغال زایی ۱۰۰ نفری با آغاز به کار مجدد کارخانه گچ بیجار

اشتغال زایی ۱۰۰ نفری با آغاز به کار مجدد کارخانه گچ بیجار

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی کارخانه گچ شهرستان بیجار پرداخت شده است، گفت: فعالیت این کارخانه با میلیارد ها تومان هزینه از سال ۹۱ متوقف شده بود و اکنون بدون هیچ بدهی آماده فعالیت مجدد است که قرار است برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند. حمدالله کریمی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه دیده می شود مردم شهرستان از عملکرد دستگاه های اجرایی بی خبر هستند اظهار کرد: وجود یک نشریه هفتگی در شهرستان باعث اطلاع مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی و اعتمادسازی بین مردم و مسئولین می شود . وی افزود: در ۳ سال گذشته بیش از ۷۹ روستا گازرسانی شده است که آمار خوبی برای شهرستان است . نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه احداث سیلوی ۵۰ هزار تنی در روستای خورخوره آغاز شده است، خبر داد: این سیلو توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان بدون هیچ تسهیلات بانکی در حال احداث است و تا کنون ۲ کندو به ظرفیت ۲۰ هزار تن ساخته شده است . وی با اعلام افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه شرکت سیمان بیجار، تصریح کرد: این کارخانه تا اردیبهشت ماه زیانده بوده است ولی اکنون با این افزایش سرمایه در وضعیت خوبی به سر می برد. کریمی با ذکر اینکه بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی کارخانه گچ شهرستان بیجار پرداخت شده است، ادامه داد: فعالیت این کارخانه با میلیارد ها تومان هزینه از سال ۹۱ متوقف شده بود و اکنون بدون هیچ بدهی آماده فعالیت مجدد است که قرار است برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند. وی با اعلام احداث هتل ۴ ستاره امیرنظام گروسی در بیجار، خاطرنشان کرد: کلنگ این هتل پس از جانمایی به زمین زده می شود و عملیات احداث آن آغاز می شود. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه شورای شهر بیجار هیچ کارنامه ای ندارد، یادآور شد: کاستی ها را بدون هیچ تعارفی باید گفت، خجالت آور است میادین و خیابان های اصلی شهر بیجار را وانت بارهای میوه فروش تصاحب کرده اند و شهرداری توانایی ساماندهی این اوضاع را ندارد.

مشاهده مطلب
  فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است

فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است

فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است گفت: مدیران شهرستانی باید از مدیران کل مطالبه‌گری کنند و از این امر هیچ واهمه‌ای نداشته باشند. فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است علی اکبر ورمقانی امروز در جلسه شورای اداری در سالن شهدای گمنام فرمانداری با تاکید بر اینکه وظیفه تمامی مسوولان خدمتی بی‌منت به مردم است گفت: ارتباط بین مسوولان باید تنگاتنگ بوده و تمام هدفشان خدمتی بی‌منت و صادقانه به مردم باشد. وی با تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع توسط مسوولان، مدیران و کارکنان ادارات، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و کار و خدمت ما برای جلب رضایت آنان است. ورمقانی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع و اخلاق‌مداری در برخورد با مردم باید رعایت شود گفت: این مهم باید در دستور کار تمامی مسوولان و مدیران و کارمندان باشد. وی در ادامه با اشاره به رونق تولید بیان کرد: از راه‌های رونق تولید مبارزه با قاچاق است و باید با تمام قوا جلوی این معضل را گرفت. فرماندار بیجار گفت: برای رونق تولید باید مصرف‌کننده تولیدات و محصولات تولیدی خود باشیم و از واردات کالاهای غیرضروری جلوگیری کنیم. ورمقانی در ادامه با اشاره به جذب سرمایه‌گذار برای راه اندازی و احداث پروژه های اشتغال‌زایی در بیجار بیان کرد: برخی متأسفانه در پی یافتن بندی در قانون برای دلسرد‌کردن سرمایه‌گذار هستند و این درحالی است که می توان بندی از قانون بسیار سخت‌گیرانه را یافت که در آن امور به راحتی انجام شود. وی به سد معبر‌ها و ایجاد مزاحمت برای مردم در خیابان‌ها اشاره و بیان کرد: اگر اصناف و شهرداری وظیفه خود در این حیطه را انجام دهند دیگر نیازمند ورود شورای تأمین به این قبیل مسائل نیست. این مقام مسوول به سگ‌های ولگرد سطح شهر اشاره و خواستار رسیدگی به این موضوع توسط شهرداری شد. فرماندار بیجار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مدیران باید از مدیران کل مطالبه‌گر باشند و از این امر نباید هیچ واهمه‌ای داشته باشند گفت: فقر مطالبه‌گری در هر زمینه‌ای مانع توسعه است.

مشاهده مطلب
  وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می‌کنند

وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می‌کنند

شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند... ما لایق این نبودیم که شهدا به مجلس ما بیایند، با عنایت‌شان، مهمان شهدا شدیم. اغراق نیست اگر بگویم که با مهمان‌نوازی شهدا، بهترین روزهای زندگیمان در این دوران رقم خو ، آری اینها سخنان مهمانانی هستند که امروز 5400 شهید کردستانی از آنها میزبانی کردند شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند... سردار حسن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این کنگره خبر از ساقط شدن یک هواپیمای جاسوسی آمریکا در داخل مرزهای سرزمینی ایران اسلامی در بامداد امروز توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه خبر داد که تکبیر و ندای الله اکبر حاضرین زینت بخش این خبر در این محفل شد. نمایش تئاتر در مورد همگامی مردم کردستان با تظاهرات‌های مردمی ایران علیه رژیم ستم شاهی و شهادت یک تن از مبارزان انقلابی توسط مزدوران رژیم پهلوی، با اجرای هنرمندان تئاتر کردستان از دیگر برنامه‌های آغازین کنگره ملی بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید کردستان بود. در این تئاتر تظاهر کنندگان به نمایندگی از اقوام مختلف ایران لباس‌های محلی آنان از جمله لباس کُردی، لری، گیلکی و مازندرانی و بلوچی را بر تن کرده بودند. داستان تئاتر روایتی را از آغاز نهضت جمهوری اسلامی، تظاهرات مردم ایران، پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و تشییع پیکر شهیدان در برخی استان‌های کشور را روایت می‌کرد. این کنگره ملی که به عنوان بزرگترین برنامه فرهنگی استان کردستان در سال ۹۸ نیز شناخته می‌شود میزبان چند هزار نفر بود و برخی از آنان به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت کودکان و نونهالان خود را به همراه آورده بودند تا با این فرهنگ آشنا شوند. ملبس بودن بسیاری از حاضرین به لباس‌های محلی کُردی که تداعی گر فرهنگ اصیل مردمان دیار کردستان به ویژه پیشمرگه های کُرد مسلمان بود و قیام شرکت کنندگان و تکبیر گویی آنان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب در بین سخنرانی‌ها از دیگر جلوه‌های زیبای این مراسم بود. در این کنگره تمبر یادبود ۵۴۰۰ شهید استان کردستان رونمایی شد و به امضا حسن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان رسید. در این کنگره از خانواده پنج شهید سعید زاده از سقز، خانواده ۶ شهید قادر خانزاده از بانه، خانواده ۲ شهید کاکسوندی از دیواندره، خانواده سه شهید احمدی از بیجار، خانواده ۲ شهید غلام ویسی از سروآباد، خانواده شهیدان شریفی از دهگلان، شهیدان پابرجا از مریوان، خانواده پنج شهید الماسی از قروه، خانواده شهیدان باقری از کامیاران و خانواده شهیدان ورمزیار از سنندج تجلیل شد. همچنین در این کنگره از خانواده شهیدان سپهبد صیاد شیرازی، شهید قهاری و شهید امیرالله افتخاریان مشهور به ابو عمار به عنوان حماسه آفرینان انقلاب اسلامی در کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، تجلیل به عمل آمد. حُسن ختام این برنامه نیز اجرای یک خاطره به صورت تئاتر توسط خانواده هنرمند شهید شهریار رادمنش بود که در آن مادر شهید سرگذشت فرزند شهیدش را بازگویی کرد.

مشاهده مطلب
  سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار گفت: طرح سمپاشی با پهباد برای اولین بار در استان در سطح مزارع شهرستان بیجار انجام شد. پیمان قمری، گفت در این خصوص گفت: با استفاده از این پهبادها در مصرف سم و آب صرفه جویی می شود و سمپاشی زمین ها در مناطق سخت گذر نیز به راحتی قابل انجام است . وی افزود: در سمپاشی به شیوه سنتی برای هر هکتار به ۳۰۰ لیتر آب نیاز بود که با استفاده از این پهباد ها این میزان به ۱۰ لیتر کاهش می یابد . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با بیان اینکه این پهباد ها کاملا هوشمند بوده و در لاین مشخص، باند ۵ متری را پوشش می دهد ادامه داد: گنجایش مخزن این پهبادها ۱۰ لیتر است و مصرف سم را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد. قمری تصریح کرد: این پهباد می تواند روزانه بیش از ۴۰ هکتار را به صورت دقیق سمپاشی کند و سمپاشی هر هکتار حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. وی اشاره کرد: این پهباد توانایی مقابله با باد، با سرعت ۴۰ متر برثانیه را دارد و برد آن نیز حدود ۳ کیلومتر می باشد. این مقام مسئول در پایان یادآور شد: از دیگر مزایای این پهباد می توان به عدم ورود ماشین آلات کشاورزی به مزارع، جلوگیری از تماس سم با انسان، کاهش نیروی انسانی جهت سم پاشی و صرفه جویی در زمان اشاره کرد . لازم به ذکر است این طرح روز چهارشنبه 29 خرداد ماه برای اولین بار در استان در سطح ۵ هکتار از مزارع گندم روستای حسن آباد از توابع شهرستان بیجار استفاده شد.

مشاهده مطلب
  همه روزه با تولید کنندگان مواد مخدر در بیجار برخورد می شود

همه روزه با تولید کنندگان مواد مخدر در بیجار برخورد می شود

فرماندار شهرستان بیجار گفت: نیروی انتظامی شهرستان بیجار همه روزه با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و قاچاق کنندگان مواد مخدر برخورد می کند . علی اکبر ورمقانی امروز (جمعه ، ۳۱ خرداد) در پیش خطبه های نماز جمعه اهل سنت شهر بیجار که در مسجد حضرت محمد(ص) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه در جهان حدود ۲۷۵ میلیون نفر برای یک بار از مواد مخدر استفاده کرده اند اظهار کرد: علاوه بر مواد مخدر سنتی غریب به ۸۳۰ نوع مواد مخدر جدید در دنیا وجود دارد . وی افزود: بخش اعظم تولید این مواد مخدر از طرف استکبار و دشمنان اسلام تولید می شود و هدف از تولید این مواد مخدر جامعه مسلمان است . فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه امروزه مواد مخدر به یک ابزار جهت گردش مالی تبدیل شده است ، گفت: علاوه بر اهداف شومی که پشت پرده تولید مواد مخدر وجود دارد یک سود بالایی برای افرادی دارد که در قاچاق مواد مخدر و تولید این مواد فعالیت دارند و این سود تبدیل به ابزاری شده است تا بسیاری از افراد در این زمینه فعالیت داشته باشند . وی اعلام کرد: تولید کنندگان مواد مخدر با تبلیغات گسترده این مواد در فضاهای سایبری، ماهواره ای و مجازی یک دام بسیار خطر ناک برای اقشار مختلف مردم پهن می کنند . ورمقانی با ذکر اینکه کشور افغانستان ۵۰ درصد در بحث کشت خشاش رشد داشته است ، ادامه داد: یکی از محور های قاچاق مواد مخدر افزایش سطح کشت خشاش در کشور های همسایه ایران است . وی با تأکید بر اینکه با تایید جامعه جهانی کشور ایران از پرچمداران مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح بین الملل است، خاطرنشان کرد: دولت ها به تنهایی توانایی جمع آوری این بساط خانمان سوز را ندارد و چاره ای جز مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد و تک تک افراد جامعه در شهر و روستا باید با مواد مخدر مبارزه کنیم . فرماندار شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی شهرستان بیجار همه روزه با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و قاچاق کنندگان مواد مخدر برخورد می کند گفت: با این وجود موفق به برخورد با بخشی از این عوامل هستیم و برای موفقیت هر چه بیشتر در این زمینه نیازمند کمک مردم در این باره هستیم .

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید