اخبار

  پروژه های عمرانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

پروژه های عمرانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار در نشستی با اصحاب رسانه، خبرنگاران فعال شهرستان گفت: جهت بهره برداری از پروژه های عمرانی و آبادانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بیشترین اعتبار مصوب شده یکساله بیجار حدود 700 میلیارد ریال است. علی اکبر ورمقانی گفت: اعتبارات شهرستانی بر اساس معیارهای مشخصی مصوب و تخصیص خواهد یافت که از این میزان، در بهترین حالت ممکن، تنها 50درصد اعتبار مصوب شده جذب خواهد شد. وی افزود: سهم شهرستان بیجار از اعتبارات استانی 9.2 درصد است که حدود 700 میلیارد ریال است و از این میزان اعتبار در شرایط اقتصادی کشور با احتساب 50 درصد حدود 420 میلیارد ریال به شهرستان تخصیص خواهد یافت. او با اشاره به جذب بیش از 90 میلیارد ریال اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی شهرستان خاطر نشان کرد: در راستای جذب اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی در شهرستان بیجار، بیش از 90 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد به متقاضیان اهداء شده است. ورمقانی تاکید کرد: جهت جذب این میزان اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی، بخشداران منطقه هر 24 ساعت یک بار پروانه بهره برداری برای 50 روستای برتر شهرستان صادر نموده اند. فرماندار بیجار در ادامه با اشاره به آغاز فصل سرد و بارانی سال جاری گفت: شهرستان بیجار با دارا بودن پنج محور مواصالاتی مهم، تنها از یک مرکز امداد و نجات در منطقه نجف آباد شهرستان برخوردار است. او یاد آور شد: فصول سرد سال، بارش های طولانی مدت و حجیم در شهرستان، این نیاز را بیش از بیش تقویت می کند که درشرایط بحرانی ایجاد مراکز امداد و نجات جاده ایی در تقاطع های حسن آباد و بابارشانی بسیار ضروری است. ورمقانی با تاکید بر این که یکی از مطالبات مردمی تکمیل و بهره برداری پروژه کنار گذر چنگیزقلعه است اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای اخیر و جلسات متعدد مدیران و کارشناسان عمرانی، با دستور ویژه استاندار، پیمانکار تکمیل پروژه اولیه با تکمیل پل رو گذر و کیلومتر پایانی پروژه به زودی معرفی و فعالیت در این حوزه آغاز خواهد شد. وی افزود: یکی دیگر از پروژه های در دست اقدام، روکش محور بیجار به تکاب خواهد بود که بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مشاهده مطلب
   انتخاب روستای قمچقای شهرستان بیجار جهت اجرای طرح روستای بدون بیکار

انتخاب روستای قمچقای شهرستان بیجار جهت اجرای طرح روستای بدون بیکار

مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در جریان بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری منطقه قمچقای اعلام کرد: در استان کردستان 3 روستا برای اجرای طرح روستای بدون بیکار انتخاب شده که یکی از این روستاها قمچقای در شهرستان بیجار است. وی افزود برای اجرای این طرح یک و نیم میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده که به اهالی روستای قمچقای از طریق صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد شغل پرداخت میشود. ورمقانی افزود: دراعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال آینده نیز اعتبار لازم جهت ترمیم و بازسازی کانال آبرسانی به مزارع پرورش ماهی قمچقای اختصاص خواهد یافت. فرماندار شهرستان بیجار همچنین بر تشکیل تعاونی مزرعه داران پرورش ماهی در این روستا تاکیید کرد و عنوان داشت : کمپ گردشگری در حاشیه ی روستا احداث می شود. وی با بررسی مشکلات این منطقه و بازدید از نقاط مختلف بیان کرد: مشکل عدم آنتن دکل تلفن همراه این روستا نیز از طریق استان پیگیری خواهد شد.

مشاهده مطلب
  مرکز نوآری و شکوفایی خلاقیت بیجار افتتاح شد

مرکز نوآری و شکوفایی خلاقیت بیجار افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار امروز در آئین افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت شهرستان بیجار که با حضور حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، سعیدی رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان، سهراب نژاد مدیر جهاد دانشگاهی استان کردستان و سایر مدیران شهرستانی در ساختمان جدید جهاد دانشگاهی شهرستان بیجار برگزار شد گفت: با افتتاح این مرکز و وجود سه مدیر جهادی شهرستان در این مراکز و به کمک مدیران امیدواریم منشا تغییر و تحول در شهرستان باشد . وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همیشه یک سری افراد ایده پرداز و خلاق وجود دارد و یک سری افراد سرمایه دار که متاسفانه همیشه ارتباط این دو طیف با یکدیگر قطع است و اگر بتوانیم با وجود این مرکز در شهرستان این ارتباط را برقرار کنیم کمک زیادی به شهرستان می شود .

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار در جلسه ستاد بحران: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران ضروری است

فرماندار بیجار در جلسه ستاد بحران: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران ضروری است

فرماندار بیجار گفت: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و رعایت استانداردهای لازم در کنار اطلاع رسانی به موقع و فراهم کردن تمهیدات در شرایط خاص، یک امر ضروری است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: باید برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله سیل، کولاک و کاهش دمای هوا آماده باشیم. وی افزود: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا، بارش باران و تگرگ طی روزهای آینده، استاندارد سازی زیرساخت ها، بهینه سازی تجهیزات و امکانات در کنار اطلاع رسانی می تواند به دستگاه های خدمات رسان و امدادی در زمان بحران کمک کند. ورمقانی تاکید کرد: تمهیدات لازم برای مقابله با بحران کاهش دمای هوا و افزایش بارش ها باید اندیشیده شود و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، ضمن آماده باش کامل، موظف هستند اقدامات لازم را برای عبور از این شرایط انجام دهند. وی رعایت اصول استاندارد مقابله با بحران توسط مسئولان مرتبط را مهم دانست و یادآور شد: شرکت نفت مکلف به تامین سوخت جایگزین و مورد نیاز مرغداری ها، نانوایی ها و مدارس است و لازم است در زمان بحران پاسخگوی نیاز شهروندان باشند. رئیس ستاد مدیریت بحران بیجار با بیان اینکه ادارات شهرستان باید سیستم 2 گانه سوز خود را آماده و آزمایش کنند، اضافه کرد: راهداری اقدامات لازم در ارتباط با پیشگیری و در کنار آن اطلاع رسانی به موقع و امداد رسانی را انجام دهد. او با تاکید بر اینکه مسئولان دستگاه های عضو ستاد لازم است در دسترس باشند، گفت: حضور همه مدیران در زمان وقوع بحران ضروری است.

مشاهده مطلب
  نشست فرماندار بیجار با فعالان اجتماعی، سیاسی و فضای مجازی

نشست فرماندار بیجار با فعالان اجتماعی، سیاسی و فضای مجازی

فرماندار بیجار: در تمام گروه ها و کانال های فضای مجازی این شهرستان حضور دارم و مطالبات و خواسته های مردم را بررسی می کنم. علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در نشست با جمعی از فعالان اجتماعی، سیاسی، شورای فضای مجازی این شهرستان با اشاره به تاثیر گذاری فضای مجازی گفت: اکثر مطالبات منتشر شده در گروه ها و کانال های فضای مجازی این شهرستان را رصد می کنم . وی گفت: فعالین اجتماعی، مدنی، سیاسی و شورای فضای مجازی نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات جامعه ایفا می کنند . فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به تصمیم دولت در خصوص برکناری رؤسای اداراتی که بیش از پنج سال مدیر بوده اند گفت: هشت اداره دیگر این شهرستان هم شامل این تصمیم هستند . ورمقانی همچنین به بحث تغییر و تحولات اخیر ادارات شهرستان بیجار پرداخت و عنوان داشت: قطعاٌ تمامی این تغییرات با هماهنگی فرماندار اتفاق افتاده است. وی با تایید بر تکریم ارباب رجوع در ادارات گفت : متاسفانه بسیاری از مردم به دلایل مختلف از مراجعه به ادارات سطح شهرستان امتناع و برای پیگیری مطالبات و حل مشکلات خود مستقیماً به فرمانداری مراجعه می کنند . فرماندار بیجار بیان داشت : تمامی شهروندان این شهرستان بدون هیچ محدودیتی می توانند به فرمانداری مراجعه کنند اما باید اعلام کنم متاسفانه در شهرستان بیجار فرماندار درگیر کوچکترین مسائل می شود . ورمقانی با اشاره به کمبود اعتبارات استانی و لزوم توجه بیشتر مدیران استان به این شهرستان اظهار کرد کمبودهای فروانی وجود دارد که نیازمند تلاش شبانه روزی است .

مشاهده مطلب
  زنگ مهر و مقاومت در مدارس بیجار نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس بیجار نواخته شد

همزمان با سراسر کشور آیین زنگ مهر و مقاومت در اولین روز از بازگشایی مدارس امروز با حضور فرماندار، مدیریت آموزش و پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسؤولان دستگاههای اجرایی و فرهنگیان در دبیرستان شهید یوسفیان شهر بیجار نواخته شد. فرماندار بیجار در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز فصل تعلیم و تربیت گفت: تقارن هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی فرصت مناسبی برای بیان ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب است که باید در مدارس به طور جدی به آن پرداخته شود. علی اکبر ورمقانی هم چنین به تقارن بازگشایی مدارس و آغاز علم آموزی دانش آموزان با ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: عزت و افتخار حسینی یک فرهنگ غنی و ارزشمندی است که دانش آموزان در دهه اول محرم و پیش از بازگشایی مدارس در این مکتب به عزاداری و دلدادگی پرداخته اند و خود را برای حضوری عزت مندانه در جبه های علم آموزی و کسب دانش آماده کرده اند. وی با بیان اینکه امروز دشمن مسائل دینی و اعتقادی ما را هدف قرار داده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام و قرآن دارد. فرماندار بیجار گفت: دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس و در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی همواره به دنبال اعمال فشار و تحریم علیه ملت و مردم جمهوری اسلامی ایران بوده است و چه زیبا و با شکوه ایران اسلامی با پشتوانه مردمی ولایت مدار و حسینی وار از ارزشها و خطوط قرمز انقلاب اسلامی دفاع کردند و در صحنه همواره حضوری پر شور و شعور داشته اند. او خاطر نشان کرد: وحدت کلمه، همدلی و همزبانی مردم با رهبری مردی از جنس انقلاب و نیروهای جان بر کف و عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، همواره به کینه ورزی ها و شیطنت های دشمنان پیروز از میدان بیرون آمده است. وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی اقدامات خوبی در بخش آموزش و پرورش صورت گرفته است و کسب رتبه اول کنکور استان توسط دانش آموزان بیجاری، گویایی این مهم است. ورمقانی با تاکید بر این که تقارن هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم با آغاز سال تحصیلی باید توسط آموزگاران و معلمان مدارس مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در این روزهای آغازین علم آموزی دانش آموزان، باید بخش مهمی از مباحث مطرح شده در کلاس های درس، محور های مقاومت، ایثار، آزادگی، پاسداری از ارزش های دینی و بصیرت افزایی مورد استفاده قرار گیرد.

مشاهده مطلب
  حضور فرماندار بیجار در تجمع عظیم عاشورائیان

حضور فرماندار بیجار در تجمع عظیم عاشورائیان

حضور علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار به همراه آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در تجمع عظیم عاشورائیان شهرستان بیجار

مشاهده مطلب
  دیدار دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ورمقانی فرماندار بیجار

دیدار دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ورمقانی فرماندار بیجار

گزارش تصویری از دیدار دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان کردستان و مسئولین ستادی با مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار

مشاهده مطلب
  بازدید فرماندار بیجار از طرح های اردوی جهادگران بسیجی شهرستان بیجار

بازدید فرماندار بیجار از طرح های اردوی جهادگران بسیجی شهرستان بیجار

گزارش تصویری از بازدید علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار به همراه کریمی نماینده مردم شریف شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی، سرهنگ شعبانی فرمانده سپاه ناحیه بیجار، رستمی مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان و سایر مسئولین شهرستان از طرح های اردوی جهادگران بسیجی شهرستان بیجار در روستاهای قبا سرخ، تپه محمدی و نجف آباد

مشاهده مطلب
  مهندس ورمقانی در پیامی فرارسیدن ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان را تسلیت گفت.

مهندس ورمقانی در پیامی فرارسیدن ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان را تسلیت گفت.

بسمه تعالی السلام عليک يا ابا عبدالله و علي الارواح التي حلت بفنائک عليک مني سلام الله ابداً ما بقيت و بقي الليل و النهار و لاجعله الله آخر العهد مني لزيارتکم ... نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آنچنان بر قلب ها تأثیر گذارده است كه هر سال با فرا رسيدن ماه محرم، خون پاک شهیدان عظيم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد. به راستي كه عاشورا، فریادهای شورگستر پیامبران را، دوباره در گوشهای سنگین فرود آورد؛ و براي همه اعصار و زمانها، بر فراز قلّه رسالت احياي امر به معروف و نهي از منكر جای گرفت. فرا رسيدن ایام حزن و اندوه و ماه سوگواری حضرت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران فداکار و باوفاي ايشان و ایام الله تاسوعا و عاشورای حسینی را حضور مردم فهیم و متدیین شهرستان بیجار گروس تسلیت عرض نموده واميدواریم عزاداري همه عاشقان حضرت ثارالله (ع) در اين روز های پرسوز و ماتم، مقبول درگاه حضرت احديت واقع گردد. علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید