اخبار

  نشست معاون سیاسی استانداری کردستان با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان بیجار

نشست معاون سیاسی استانداری کردستان با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان بیجار

حسین خوش‌اقبال در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه سفرهای شهرستانی ما در راستای خدمت‌رسانی بیش از پیش به مردم استان کردستان با توجه به مشکلات موجود در استان است، اظهار داشت: تصمیم مسؤولان استانی در رأس استاندار کردستان بر این است که ما به دیدار مردمان فهیم در شهرستان‌ها بیایم تا آنان مشقات سفر به استان را متحمل نشوند. وی بیان کرد: مدیران و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی باید بیش از هر زمانی با روحیه‌ای جهادی در خدمت‌گذاری به مردم آماده باشند و برای رفع مشکلات آنان پای کار بوده و از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند خوش‌اقبال در ادامه با اشاره به تردد برخی مدیران، عنوان کرد: مدیران شهرستانی باید در خود محل خدمت مستقر شده و از تردد پرهیز کنند چرا که تردد مدیران برای ما قابل قبول نخواهد بود این مسوول بر پاسخگو بودن مدیران و مسوولان در استان کردستان تأکید کرد و گفت: مردم ولی‌نعمت ما و سرمایه‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و خدمت به آنان باید برای تمامی مدیران افتخاری ارزنده باشد وی بر تکریم ارباب رجوع در ادارات تاکید کرد و گفت: اگر مسوولان نمی‌توانند کاری برای مردم انجام داده و مشکلات آنان را مرتفع سازند موظف هستند با رویی گشاده با مردم برخورد کنند. معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان هوشیاری در برابر بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی مشکلات کشور از سوی مغرضان را خواستار شد و گفت: این سیاه‌نمایی‌ها علیه نظام در راستای آسیب به اعتماد مردم انجام می‌شود که مدیران و مردم با هوشیاری در برابر اینگونه حرکات نشان خواهند داد نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی نیست که با سیاه‌نمایی‌های بیهوده خدشه‌ای به آن وارد شود وی در ادامه به نزدیک شدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: مدیران در میان مردم و در حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه خدمات دولت را ارائه دهند تا مردم از خدمات و کارهای نظام آگاه شوند خوش‌اقبال عنوان کرد: با برجسته کردن خدمات دولت و نظام، انگیزه و امید در میان مردم بیشتر شده و با اعتماد متقابل میان مردم و مسوولات بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از جنگ روانی دشمن قابل کنترل و برطرف شدن است. وی با بیان اینکه امروز دشمن تمام قد ایستاده تا مردم را نسبت به حاکمیت نگران و مأیوس کند، گفت: باید با مردم صادق باشیم چرا که اگر مردم شاهد صداقت مسوولان و پیگیری آنها برای حل مشکلات باشند قطعا همراهی خواهند کرد خوش‌اقبال در ادامه در راستای بررسی مشکلات شهرستان بیجار در خصوص جاده بیجار همدان و تصفیه‌خانه فاضلاب بیجار و حسن آباد و مشکلات شبکه‌های دیجیتال تلویزیون، مشکلات آب شرب برخی از نقاط روستایی این شهرستان و برخی از پروژه‌های نیمه تمام از مدیران و مسوولان ادارات مربوطه توضیحاتی مبنی بر تلاش در راستای انجام سریع تر این امور خواست. وی همچنین در سفر یک روزه خود به شهرستان بیجاردر جلسه ای با شوراهای اسلامی ، شهرها ، بخش ها و شهرداران این شهرستان به بررسی مشکلات و بیان دیدگاه ها و نظرات آنان پرداخت .

مشاهده مطلب
  با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری شورای اداری شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری شورای اداری شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

خوش اقبال گفت: با حمایت و همراهمی مردم و مسئولین می توانیم از گردنه های سخت پیش روی انقلاب عبور خواهیم کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، حسین خوش اقبال در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار ضمن اشاره به جشن چهلمین سال انقلاب اسلامی اظهار داشت: مدیران و مسئولین انقلاب اسلامی تجربه چهل ساله ایی در مدیریت یافته اند و امروز با خدمت به مردم و ملت ایران اسلامی، گردنه های سخت را با سربلندی و عزت پشت سر خواهیم گذاشت. وی افزود: در روز 22 بهمن ماه، جشن سالروز چهلمین انقلاب اسلامی باید به گونه ایی برگزار گردد که مردم و ملت از دستاوردها و پیشرفت های نظام اطلاع یابند. خوش اقبال با تشریح وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم یادآور شد: وضعیت امروز دولت و انقلاب از وضعیت دهه های 50 و 60 به مراتب در وضعیت مناسب تر و بالایی برخوردار است که لازم و ضروری است که مسئولین نسبت به آگاهی بخشی مردم بیش از پیش اقدام نمایند. او یادآور شد: مردم جمهوری اسلامی ایران، سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و باید برای خدمت و ارائه خدمات، بیشترین تلاش و کوشش را نمود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: مردم جمهوری اسلامی ایران باید از خدمات و دستاورد های مهم انقلاب اسلامی در طول 40 سال گذشته اطلاع کامل یابند و پیشرفت در تمامی زمینه ها را احساس نماید. وی تاکید کرد: توسعه همه جانبه استان کردستان که نیاز جدی بشمار می رود که در این راستا باید همه مسئولین با روحیه جهاد و ایثارگری، این هدف مهم را در کوتاه ترین زمان ممکن تحقق بخشند. خوش اقبال با اشاره به اینکه مسئولین پروازی نمی توانند مشکلات مردم را به خوبی درک نمایند اعلام کرد: فرمانداران باید در خصوص تغییر وضعیت مدیران پروازی اقدام نمایند زیرا چنین مدیرانی در میان مردم جایگاهی نخواهند داشت. او ادامه داد: مدیران و مسئولین باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند و با گشاده رویی به مردم خدمت نمایند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: مردم با حضور پرشکوه در 13 آبان نشان دادند که همواره در هر شرایطی پشتیبان و همیار نظام بوده و هستند. وی افزود: 5400 شهید استان کردستان سند مستحکم و عظیمی برای اثبات فداکاری و پایداری مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز در سالروز چهلمین جشن انقلاب اسلامی، مردم حاصل دست رنج خود را خواهند دید. در ادامه فرماندار شهرستان با اشاره به اقدامات و پروژه های دولت دوازدهم در بیجار به برخی از مشکلات و مسائل مردم هم اشاره کرد و خواستار رفع سریع تر آن شد.

مشاهده مطلب
  مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی ماه در حسینه بیجار

مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی ماه در حسینه بیجار

صبح امروز همراه با سراسر کشور و با حضور سردار محمد تقی اصانلو فرمانده پایگاه حمزه سیدالشهداء(ع) شمال غرب کشور، سردار رجبی فرمانده سپاه استان کردستان، مهندس ورمقانی فرماندار،حاج آقا مرادی امام جمعه، اعضای شورای تامین، بسیجیان ، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان بیجار مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دیماه در حسینه این شهر برگزار گردید.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  شورای برنامه ریزی شهرستان بیجار با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان تشکیل جلسه داد.

شورای برنامه ریزی شهرستان بیجار با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان تشکیل جلسه داد.

نصرالهی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان بیجار که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بیجار برگزار شد با اشاره به اینکه یک بانک اطلاعاتی از پروژه های دولتی در استان تهیه شده است اظهار کرد: ۲ هزار پروژه در استان وجود دارد که در سال ۹۶ تعداد ۱۳۰ پروژه در شهرستان بیجار از منابع دولتی استفاده کرده اند و عدم تمرکز بر روی یک پروژه باعث شده است تعداد زیادی پروژه تکمیل نشده وجود داشته باشد وی افزود: چند پروژه ملی تا پایان سال در بیجار به بهره برداری می رسد، و تصفیه خانه شهر های بیجار و یاسوکند در دهه فجر افتتاح می شود. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۸ آب رسانی به شهر های شرقی استان بیجار و حسن آباد از سد سیاه زاخ تامین می شود ، گفت: بحث منابع آب در استان کردستان تا افق سال ۱۴۲۵ آب شرب شهرهای استان اطمینان بخش تامین شده است و به علاوه آب شرب بیجار برای تامین آب پتروشیمی این شهرستان ۸ میلیون متر مکعب نیاز است و از همین پروژه تامین می شود که ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه آب رسانی به این دو شهر است وی با اعلام اینکه مسئله مهم استان کردستان و شهرستان ایجاد اشتغال و تولید ثروت است ، تصریح کرد: این بحث در کارخانه ها و صنایع بزرگ تامین نمی شود و امروزه در دنیا بسیاری از مردم در مشاغل کوچک خانگی مشغول به کار هستند و با ایده می توان ثروت تبدیل کرد وی با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید پروژه بدون مطالعات اجرا شود ، خاطرنشان کرد: تمامی پروژه های دامنه نسار تا پایان طرح جامع اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متوقف شود. بهرام نصرالهی زاده در بازدید از جهاد دانشگاهی شهرستان بیجار و مرکز نوآوری و شکوفایی این مرکز ، با اشاره به اینکه امروزه از نظر توسعه با کشور های توسعه یافته فاصله داریم اظهار کرد: موفق ترین کشورها امروزه در حوزه فناوری، ایده پردازی و تجاری سازی ایده اتلاش می کنند وی افزود: تلاش می کنیم تا مرکز نوآوری و شکوفایی بیجار به مرکز رشد تبدیل شود چرا که این مهم زمینه جذب امکانات بیشتری را فراهم می کند فرماندار شهرستان بیجار هم در این جلسه گفت: طی ۶ ماه آینده با بهره برداری از ۲ استخر، ۱۷ شهریور و فرهنگیان شهر بیجار صاحب ۳ استخر می شود علی اکبر ورمقانی با اشاره به اینکه اولین دغدغه ما در شهرستان بیجار بحث تامین آب است اظهار کرد: راه حل اساسی این مشکل تامین آب پایدار است، آب شهر های بیجار و حسن آباد از سد سیاه زاخ تامین می شود و باید برای تامین آب روستاها فکری شود. وی افزود: در فاز اول ۱۰۰۰ هکتار از زمین های دشت خورخوره از سد تلوار تامین می شود که تاثیر زیادی در افزایش تولید دارد و در زمینه مجتمع گلخانه ای، روستای قبا سرخ می تواند ۱۳۰ نفر اشتغال زایی مستقیم و ۱۸۰ نفر اشتغال زایی غیر مستقیم داشته باشد فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه ۴۰ تا ۵۰ درصد مدارس بیجار تخریبی هستند ، گفت: حوزه آموزش و پرورش شهرستان بیجار نیاز به اعتبار جهشی دارد و هرچه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری شود به بیراهه نمی رود.

مشاهده مطلب
  بازدید دکتر نصرالهی زاده از پروژه های شهرستان بیجار

بازدید دکتر نصرالهی زاده از پروژه های شهرستان بیجار

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ، فرماندار شهرستان بیجار و جمعی از مدیران کل ادارات استان از پروژه های عمرانی شهرستان بیجار بازدید کردند.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  پیام تبریک فرماندار شهرستلان بیجار به مناسبت روز راهدار

پیام تبریک فرماندار شهرستلان بیجار به مناسبت روز راهدار

راهداران خادمان بی ادعای عرصه جاده و منشاء خدمات اجتماعی، اقتصادی می باشند. این روز نمادی از روزهای سراسر خدمت و تلاش جامعه راهداران است که در گرمای سوزان تابستان و سرمای سخت زمستان در جهت ایمنی سفرها، امید و نشاط هموطنان و حفظ و مراقبت از راهها می‌کوشند. این فرصت مغتنم بوده و مجالی است برای قدردانی و قدرشناسی از زحمات یکایک راهداران و همچنین خانواده های صبور آنان که با بردباری و پشتیبانی شرایط انجام ماموریت شان را فراهم می کنند. اینجانب ضمن تبریک این روز بزرگ از تلاش شما عزیزان راهدار به ویژه پرسنل خدوم راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان بیجار که در حفظ جان و مال مســـافران و استفاده کنندگان از راه ها به حق غیرت می کنید تقدیر و تشکر می کنیم و از درگاه ذات اقدس الهی توفیق بیش از پیش شما را در انجام وظایف خطیر راهداری و ماموریت شغلی و تلاش بیش از پیش جهت نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مسألت می نمایم.

مشاهده مطلب
  توطئه ای که در کشور شکل میگیرد منشاء آن در خارج از کشور است

توطئه ای که در کشور شکل میگیرد منشاء آن در خارج از کشور است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، علی اکبر ورمقانی در در جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت 9 دی و یوم الله 22 بهمن ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن عسگری(ع) اظهار داشت:دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تا کنون یک ثانیه هم از فکر توطئه و براندازی آن نگذشتند. وی با بیان اینکه هر جریان و توطئه ای که در کشور شکل می گیرد منشاء آن در خارج از کشور است، افزود: اتاق فکر دشمنان با ترفندهای مختلف در صدد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند. فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه قضایای سال 88 از بستر داغ فضای سیاسی انتخاباتی کشور برخواست ، بیان داشت: حماسه 9 دی نقطه عطفی برای جمع کردن بساط فتنه و توطئه ها در ایران بود. ورمقانی با اشاره به سخنرانی بصیرت افزایی رهبر معظم انقلاب در دی ماه سال 88 در خطبه های نماز جمعه ، اعلام کرد: حماسه 9 دی مختص به یک جریان نیست و تمام دلسوزان انقلاب در آن نقش داشتند. وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این 40 سال ، افزود: منکر مشکلات مردم نیستیم اما عملکرد 40 ساله نظام در دوره های مختلف و در حوزه های گوناگون باید برای مردم تبین شود. امام جمعه بیجار نیز در این جلسه با اشاره به سخنی از امام حسن عسگری (ع) ، اظهار داشت: باتقواترین مردم افرادی هستند که به فرائض دینی مجهز باشند و از ورود به شبهات پرهیز کنند. وی به توطئه دشمنان در طول 40 سال اخیر اشاره کرد و بیان داشت: هدف اصلی دشمنان نگرفتن جشن 40 سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. خطیب جمعه بیجار با تاکید بر اینکه مردم ولایتمدار شهرستان بیجار نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشتند بر برگزاری هر چه باشکوه تر حماسه 9 دی و جشن های انقلاب اسلامی در شهرها و بخش های شهرستان بیجار با حضور مردم و مسئولان تاکید کرد. وی با اشاره به فتنه سال 88 ، گفت: یک عده کور دل که دل در گرو دشمنان انقلاب داشتند با فریب فتنه انگلیسی آمریکایی به کف خیابان ها آمدند ، اما بصیرت مردم و پیروی از ولایت فقیه آشوب های آن سال را خاموش کرد. مرادی خاطر نشان کرد: حماسه 9 دی روز بصیرت و تبعیت از ولایت فقیه و یک روز به یاد ماندنی در تقویم انقلاب اسلامی ایران است که ابعاد آن باید به خوبی برای مردم تبین شود.

مشاهده مطلب
  اولین جشنواره ترشی در بیجار برگزار شد

اولین جشنواره ترشی در بیجار برگزار شد

اولین جشنواره ترشی هفت بیجار با حضور مهندس ورمقانی فرماندار، حاج آقا مرادی امام جمعه، و مهمانان کشوری و استانی در تیمچه تاریخی حاج شهباز شهرستان بیجار برگزار گردید.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  امسال بیش از 1.1 میلیون تن گندم در کردستان تولید شد

امسال بیش از 1.1 میلیون تن گندم در کردستان تولید شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان امسال یک میلیون و 170 هزار تن گندم در استان کردستان تولید شد که 263 هزار تن آن در بیجار تولید شده است. خالد جعفری در جشن شکرگزاری برداشت گندم و تجلیل از نمونه‌های برتر بخش کشاورزی شهرستان بیجار که در سینما آزادی شهر بیجار برگزار شد، اظهار داشت: چنین برنامه و مراسمی برای اولین بار به عنوان یک الگو در استان کردستان در شهرستان بیجار «قطب گندم استان کردستان» برگزار شده است. وی افزود: استان کردستان در سال زراعی گذشته از یک میلیون و 170 هزار تن گندم تولیدی، یک میلیون و 27 هزار تن را خریداری کرده و 22 هزار تن نیز برای بذر در شرکت‌های فراوری خریداری شده است. جعفری بیان کرد: در شهرستان بیجار نیز 263 هزار تن گندم تولید شده که از این میزان 241 هزار تن خریداری شده است. وی سال زراعی گذشته را بهترین سال در پرداخت وجه گندم خریداری نام برد و گفت:از ابتدای تیرماه که اولین گندم خریداری شد تا بیستم که وارد سامانه بانک شد طی 48 ساعت، پنجاه درصد وجه گندم پرداخت شد که معمولا در گذشته دو ماه بعد از خریداری گندم پرداخت می‌شد. این مقام مسوول به قیمت تضمینی گندم اشاره و عنوان کرد: درخواست جهاد کشاورزی در سال گذشته برای خرید هر کیلوگرم گندم بیش از یک هزار و 320 تومان بوده است اما آنچه تعیین شد یک هزار و 320 تومان بر مبنای گندم با افت 2/2 بود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: در استان کردستان میانگین پرداختی برای کیلوگرم گندم هزار و 331 تومان به دلیل بهبود کیفیت گندم بوده که باعث شد گندم را بیش از قیمت پایه خریداری کنیم. جعفری بیان کرد: پیشنهاد قیمت تضمینی جهاد کشاورزی 30 درصد افزایش قیمت به نسبت قیمت سال زراعی گذشته است یعنی برآورد ما یک هزار و 700 تا یک هزارو 800 تومان است و این تصمیم نهایی جهاد کشاورزی است که اعلام شده و امید است این قیمت‌ها نهایی شود. جعفری در ادامه به موضوع آب شهرستان بیجار گریزی زد و گفت: سد گلبلاغ که از آب آن برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شود و سد تالوار گرچه آبگیری آن انجام شده اما بحث اعتبارات برای پایاب آن به پایان نرسیده است. توزیع 14 میلیون و 250 هزار لیتر سوخت در کردستان وی با بیان اینکه بیجار در حوضه سفیدرود است و محدودیت‌هایی در رابطه با تخصیص آب به این شهرستان وجود دارد، گفت: تمام آب سد تالوار به بیجار داده خواهد شد و درصدی نیز به زنجان داده می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادمه گفت: در آخرین جلسه با وزیر نیرو عنوان شد که مدیریت سد تالوار نیز در اختیار استان کردستان قرار گیرد. جعفری به سد سیازاغ هم اشاره و بیان کرد: این سد نیز سهم بیجار است و طی پیگیری‌های انجام شده تخصیص آن نیز در حال بازنگری است. وی بیان کرد: شهرستان بیجار 330 هزار هکتار اراضی کشاورزی 7 هزار هکتار اراضی آب دارد که این نسبت در هیچ جای کشور وجود ندارد.

مشاهده مطلب
  توجه به اقتصاد کشاورزی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

توجه به اقتصاد کشاورزی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد وابسته به نفت نمی‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را مرتفع سازد بلکه توجه به اقتصاد کشاورزی از راه‌های برون‌رفت مشکلات اقتصادی کنونی است. حمدالله کریمی در جشن شکرگزاری برداشت گندم و تجلیل از نمونه‌های برتر بخش کشاورزی شهرستان بیجار که در سینما آزادی با حضور مسوولان و کشاورزان برگزار شد با بیان اینکه مدیران و مسوولان باید برای رفع مشکلات کنونی تلاش کنند گفت: آمریکا با اعمال تحریم‌ها سعی دارد با فشار اقتصادی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران روی برگردانند اما تلاش آنان راه به جایی نخواهد برد. کریمی با بیان اینکه کینه و غرض مقامات آمریکایی نسبت به مردم ایران اسلامی غلط است گفت: امروز تحریم‌ها در بخش های مختلف فشار آورده و کشور را با فشارهایی مواجه کرده و ما نباید خودمان با دست خودمان به مشکلات اضافه کنیم. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اگر خواهان وضعیت مطلوب اقتصاد کشور هستیم باید به بحث کشاورزی و اقتصاد کشاورزی توجه کنیم . کریمی در ادامه گفت: 241 هزار تن تولید گندم به ارزش 320 میلیارد تومان معادل 23 درصد گندم تولیدی استان کردستان در شهرستان بیجار برداشت شده است. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان بیجار با وسعت 6 هزار کیلومتری وسیع‌ترین شهرستان استان است که یک پنجم مساحت استان را به خود اختصاص داده است. کریمی ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد بانک‌ها گفت: ما نارضایتی خود را از بانک کشاورزی بیجار نسبت به کشاورزان اعلام می‌کنیم و نباید درهای بانک کشاورزی به مطالبات کشاورزان 3 قفله باشد. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار تعیین تکلیف گلخانه قباسرخ و مجتمع گاو شیری بیجار از سوی بانک کشاورزی شد.

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید