اخبار

  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ پروژه گندله و آهن اسفنجی در بیجار زده شد

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ پروژه گندله و آهن اسفنجی در بیجار زده شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی واحد گندله‌ سازی یک میلیون تنی شهرستان بیجار به موضوع کشف فساد توسط دولت اشاره کرد و اظهار کرد: اگر در دولت فسادی شکل گرفته افتخار دولت آن است که خود فسادها را کشف و عاملان را به مراجع ذیربط معرفی کرده است. شریعتمداری اضافه کرد: دولت باید برای کشف آن فسادها مورد تقدیر قرار بگیرد، چرا که بزرگترین افتخار دولت دور کردن فساد از خود است. وی در ادامه با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات بسیار وسیعی برای انجام اکتشافات معدنی صورت گرفته است اظهار کرد: از مجموعه ذخایر ۲۰۰ میلیون تنی سنگ آهن کشور ٨۰ میلیون تن آن در این دولت کشف شده است. وی ایجاد زنجیره فولاد در کردستان را حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: در زنجیره فولاد کردستان باید قدم های مهم واساسی برای تولید محصول نهایی و ارزش افزوده وایجاد شغل برداشته شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به موضوع تامین آب برای زنجیره فولاد استان اشاره کرد و گفت: در خصوص تامین آب این طرح موافقت و نظر مساعد وزارت نیرو اخذ شده است و بدون نظر آنها قطعا این طرح را در کردستان کلنگ‌زنی نمی‌کردم. وی افزود: استان کردستان در خصوص آب نسبت به اکثر استان‌های کشور دارای شرایط مطلوبی است و می‌توان گفت این استان جزو مناطق غنی ایران است. شریعتمداری با بیان اینکه ٨۰ درصد معادن سنگ آهن استان مربوط به شهرستان بیجار است گفت: برای تامین و ایجاد زنجیره‌های بعدی فولاد با توجه به غنای معادن مشکلی وجود ندارد و باید استمرار پیدا کند.

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار از روستاهای بخش چنگ الماس بازدید کرد

فرماندار بیجار از روستاهای بخش چنگ الماس بازدید کرد

بازدید مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، ابراهیمی بخشدار چنگ الماس، روسای ادارات خدمات رسان بیجار از روستاهای بخش چنگ الماس در خصوص بررسی و رفع مشکلات این منطقه(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  شورای اداری شهرستان بیجار در شهر پیرتاج برگزار شد.

شورای اداری شهرستان بیجار در شهر پیرتاج برگزار شد.

با حضور مهندس ورمقانی فرماندار، بخشدار چنگ الماس، امام جمعه شهر پیرتاج، روسای ادارات خدمات رسان بیجار، اقشار مختلف مردم مزار مطهر شهدای شهر پیر تاج غبارروبی و عطرافشانی و سپس جلسه شورای اداری در حسینه این شهر برگزار گردید. مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار گفت: مردم بخش چنگ الماس سالهای سال با کمبودها و مشکلات زیادی به زندگی و ماندن ادامه داده اند و حل مشکل تأمین آب شرب این منطقه یکی از اولویت های مهم دولت در شهرستان بیجار خواهد بود. وی با اشاره به مشکلاتی که در تأمین آب شرب وجود دارد افزود: به طور ویژه آبفای شهری موظف شده است در کوتاه ترین زمان ممکن مسئولیت آب و فاضلاب شهر پیرتاج را از آبفای روستایی تحویل و در راستای رفع موقت و سریع مشکلات تأمین آب شرب اقدام نماید. فرماندار بیجار تاکید کرد: ظرف مدت هفته آینده، مدیران کل آبفای شهری و روستایی برای رفع دائمی مشکل آب این منطقه در شهرستان حضور خواهند یافت و اقدامات و دستورات لازم را اجرایی خواهند کرد. ورمقانی یادآور شد: بیش از یک ربع قرن در شهر پیرتاج خدمات طرح هادی به اجرا درآمده است و از آن زمان به بعد به وضعیت مردم رسیدگی مناسبی انجام نگرفته است

مشاهده مطلب
  تشیع پیکر قربانیان بیجاری در حادثه اتوبوس سنندج، تهران

تشیع پیکر قربانیان بیجاری در حادثه اتوبوس سنندج، تهران

با حضور مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، امام جمعه، فرماندهی ناحیه مقاومت، فرماندهی نیروی انتظامی ، مسولین ادارات، اقشار مختلف مردم فهیم بیجار و خانواده های داغدار آئینه، صداقت، پیکر جانباختگان حادثه تاسف بار اتوبوس سنندج، تهران تشیع و خاکسپاری گردید. روحشان شاد و یادشان گرامی (گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  بازدید فرماندار بیجار از مراکز خرید گندم در یاسوکند

بازدید فرماندار بیجار از مراکز خرید گندم در یاسوکند

با حضور مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، امام جمعه شهر یاسوکند، روسای ادارات خدمات رسان، از مراکز خرید گندم و تعدادی از روستاهای شهر یاسوکند در خصوص بررسی مشکلات منطقه بازدید به عمل گردید.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  سفر معاون سازمان برنامه و بودجه ی کشور به شهرستان بیجار

سفر معاون سازمان برنامه و بودجه ی کشور به شهرستان بیجار

دکتر نمکی معاون علمی ، بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ی کشور با همراهی نصرالهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ، ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از وضعیت سایت تکثیر حیات وحش صلوات آباد و چند طرح دیگر بیجار بازدید کردند . دکتر نمکی معاون علمی ، بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ی کشور در جریان سفر به شهرستان بیجار و بازدید از سایت تکثیر حیات وحش منطقه ی صلوات آباد این شهرستان با اشاره به اهمیت محیط زیست و لزوم توجه به گونه های نادر حیات وحش گفت : این سایت با اعتبار 5 میلیارد تومان در راستای جذب گردشگر و فراهم کردن زمینه برای مطالعه و تحقیق در خصوص قوچ و میش ارمنی به یک مرکز مطالعاتی و توریستی تبدیل خواهد شد . وی افزود در بازدیدهایی که از سطح شهرستان بیجار صورت گرفته و در رایزنی هایی که با مسئولین استانی و شهرستانی انجام شد مقرر گردید اعتبارات مناسبی برای بیمارستان 120 تختخوابی شهر بیجار ، تجهیز و مرمت مدارس نقاط مختلف شهرستان ، احداث فاز دوم دانشکده ی علوم پایه ، تخصیص بودجه برای اشتغال مددجویان بهزیستی و توسعه ی فیزیکی دانشگاه پیام نور بیجار اختصاص یابد . در این جریان این بازدید ، ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار نیز به بیان مشکلات و کمبودهای این شهرستان در بخشهای مختلف پرداخت و خواستار توجه ویژه ی مسئولین استانی و کشوری به شهرستان بیجار در راستای رفع محرومیت شد .

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار : بیان مشکلات بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست

فرماندار بیجار : بیان مشکلات بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجاردر جریان بازدید از جهاد کشاورزی این شهرستان ضمن بررسی مشکلات بخش کشاورزی ، راهکارهای پیشنهادی را نیز مورد تحلیل قرار داد. فرماندار بیجار در جریان بازدید از جهاد کشاورزی این شهرستان در راستای بررسی و اولویت بندی مشکلات بخش کشاورزی عنوان داشت : یکی از مهمترین رویکردهای فرمانداری ، شناسایی مشکلات حوزه های مختلف با ارائه ی راهکار از سوی مدیران و کارشناسان در راستای تدوین برنامه ی جامع برای حل این مشکلات است. ورمقانی خاطرنشان کرد در روزهای آتی نیز از سایر ادارات شهرستان بازدید و مشکلات و راهکارهای مدیران و کارشناسان مورد بررسی قرار خواهد گرفت . وی تصریح کرد : بیان مشکل بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست . در این دیدار فرماندار اظهار کرد: مشکلات بخش کشاورزی شهرستان را با جدیت از طریق مراجع ذیربط استان پیگیری خواهد کرد. عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار هم در این دیدارعدم اختصاص سهم مناسب حق آبه ی کشاورزی شهرستان از سدهای تالوار و سیازاغ ، عدم همکاری امورآب شهرستان برای افزایش تخصیص کشاورزان منطقه از آب های موجود و تخریب بی رویه ی مراتع را سه مشکل اولویت دار بخش کشاورزی منطقه عنوان کرد و راهکارها و پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکلات ارائه داد. گفتنی است علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در جلسه ی معارفه ی خود عنوان داشت یکی از مهمترین برنامه های کاری وی ، اولویت بندی مشکلات شهرستان ، دریافت راهکارها و حل این مشکلات در کمترین زمان ممکن بود .

مشاهده مطلب
  با حضور فرماندار بیجار 30 پروژه کشاورزی به بهره برداری رسید

با حضور فرماندار بیجار 30 پروژه کشاورزی به بهره برداری رسید

در گرامیداشت هفته ی جهاد کشاورزی 30 پروژه بصورت همزمان در روستای سیدان شهرستان بیجار با حضور ورمقانی فرماندار، امام جمعه، روسای ادارات به بهره برداری رسید. مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار گفت : این پروژه ها شامل یازده طرح برق دار کردن چاه های آب کشاورزی ، 14 طرح سیستم آبیاری تحت فشار و 5 طرح آبیاری کم فشار در نقاط مختلف این شهرستان است . وی افزود برای اجرای این پروژه ها 948 میلیون تومان هزینه شده که 420 میلیون تومان آن بلاعوض و مابقی نیز تسهیلات بانکی و سهم آورده ی مجریان طرح ها بوده است. مدیر جهاد کشاورزی بیجار در این افتتاحیه عنوان نمود: اجرای این طرح ها برای 150 نفر تثبیت شغل داشته است. عباسی همچنین اعلام کرد در گرامیداشت هفته ی جهاد کشاورزی دو طرح پرواربندی 100 راسی بره در روستاهای تپه محمدی و خانباغی شهرستان بیجار با اعتبار 240 میلیون تومان و اشتغالزایی 2 نفر به بهره برداری خواهد رسید .

مشاهده مطلب
  مهندس ورمقانی از حضور پرشور مردم دیار گروس در راهپیمایی روز قدس قدردانی نمود

مهندس ورمقانی از حضور پرشور مردم دیار گروس در راهپیمایی روز قدس قدردانی نمود

بسمه تعالی من لـم یشـکرالمخلوق لـم یشـکر الخالـق سلام و درود خدا ، بر شما مردم مومن، ولایتمدار و افتخارآفرین شهرستان بیجار گروس، که همگام و همنوا با ملت سلحشور ایران اسلامی بار دیگر با قلوبی سرشار از عطر روح بخش قرآن کریم در ماه ضیافت الهی ، توفیق شرکت در راهپیمایی روز قدس را پیدا کردید و به فضل الهی، با وحدت و بصیرت، بار دیگر با خلق حماسه ای بزرگ در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، لرزه بر اندام استکبار و صهیونیسم انداختیدکه بی شک این حضور آگاهانه در شرایطی که جهان اسلام در موقعیت حساسی به خصوص در فلسطین، یمن و سوریه و دیگر مناطق قرار دارد و گرفتار مزدوران استکبار جهانی است. حضور شما تاثیر بسزایی در آگاه شدن مردم دنیا نسبت به مظلومیت مردم فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی دارد وشما مردم با حضور دشمن شکن خود پیام مظلومیت مردم فلسطین و جهان اسلام را به دنیا اعلام نمودید و قطعا این مشت های گره کرده و فریادهایی که بر سر آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب سر داده شد، در رهایی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی تاثیر گذار است. اینجانب به نمایندگی از دولت محترم تدبیر و امید، برخود لازم می دانم از حضور دشمن شکن آحاد مردم شریف و شهید پرور شهرستان بیجار که با حرکتی انقلابی روح مقدس امام راحل ( ره )، شهدا و همچنین دل رهبر معظم انقلاب را شاد کرده و نهضت حمایت از مظلومان عالم را تداوم بخشیده اید تشکر و قدردانی نمایم. بدینوسیله از همه مجریان برگزاری راهپیمایی، متولیان نظم و امنیت، اصحاب رسانه و همه عوامل و دست اندرکارانی که بستر لازم وشرایط مناسبی را برای خلق این حماسه عظیم آفریدند سپاسگزاری می نمایم،امیدوارم با تداوم مقاومت و مبارزات قهرمانانه ملت مظلوم فلسطین و حمایت مستمر مسلمانان در آینده نزدیک شاهد آزادی قدس شریف و نابودی وجود نامشروع صهیونیست غاصب باشیم.

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار : روز قدس حرکت ماندگار جهان در دفاع از فلسطین است

فرماندار بیجار : روز قدس حرکت ماندگار جهان در دفاع از فلسطین است

ورمقانی در تجمع پایانی راهپیمایی روز قدس گفت : روز قدس حرکت ماندگار آزادیخواهان جهان برای دفاع از فلسطین است تا بیت المقدس تنها نماند و در نام و یاد نسل های آینده نیز پا بر جا بماند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجارعلی اکبر ورمقانی فرماندار این شهرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: این روز تاریخی یادگار ارزشمند امام راحل است و تاکید مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان وظیفه همه را برای حضور پرشورتر در این حماسه ی تاریخی سنگین کرد تا گسترده تر از همیشه با مشت های گره کرده، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را سر دهند. وی افزود: آمریکا و رئیس جمهور این کشور بداند مردم ایران اسلامی با حضور پرشور تر از گذشته در راهپیمایی روز جهانی قدس، توطئه های این کشور علیه امت اسلام را خنثی می کنند. ورمقانی اضافه کرد: نامگذاری روز قدس یک اقدام مناسب از سوی امام خمینی (ره) در اعتراض به اشغال فلسطین، پایمال شدن حقوق بشر و اهانت به مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی بود. وی یادآور شد: حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس به سردمداران استکبار و رژیم اشغالگر قدس نشان خواهد داد مساله فلسطین در صدر مسایل دنیای اسلام قرار دارد. فرماندار بیجار تاکید کرد: روز قدس، روز رسوایی استکبار جهانی و بیداری آزادیخواهان جهان و نمادی از نمایش وحدت امت اسلامی در اعلام حمایت از مردم رنج کشیده فلسطین است.

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید