اخبار

  فضای مجازی، فضای تسویه حساب شخصی نیست

فضای مجازی، فضای تسویه حساب شخصی نیست

فرماندار بیجار : فضای مجازی بستر مناسبی برای فرهنگ سازی و نقدهای سازنده است، متأسفانه برخی از این فضا برای تسویه حساب های شخصی استفاده می کنند. بیژن زندیه شامگاه سه شنبه در نشست فعالان فضای مجازی گفت: فضای مجازی در شهرستان بیجار، یکی از پویاترین، بهترین و فعال ترین فضاهای مجازی کشور به حساب می آید و از این فرصت مهم باید به نحو احسنت استفاده نمود. ایشان افزود: شهرستان بیجار در سال گذشته از کمترین اعتبارات استانی برخوردار بود و در سال جاری از اعتبار استانی، بیش از 21 میلیارد تومان حداقل سهم شهرستان تخصیص خواهد یافت. وی با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب از محل اعتبارات استانی جهت بخش های مختلف گفت: بنیاد مسکن با توجه به عمده کارهای عمرانی بیش از سه میلیارد تومان، ورزش و جوانان بیش از 2 میلیارد تومان، جهاد کشاورزی بیش از پنج میلیارد تومان، راه و شهرسازی با توجه به بحث مهم زیر ساخت بیش از 13 میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت. وی اظهار کرد: تسهیلات ویژه دولت که بالغ بر 23 میلیارد تومان جهت حمایت از طرح های اشتغالزایی جوانان است، یکی از اقدامات مهم و فرصتی مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار به شمار می رود. زندیه با دعوت از سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و افزایش اشتغال جوانان بیان کرد: کارگروه اشتغال شهرستان طرحهای اشتغالزایی را تا سقف 250 میلیون تومان با حضور نمایندگان بانک های عامل و در کمتر از 2 ماه برسی و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. زندیه اظهار کرد: 23 میلیارد تسهیلات در نظر گرفته شده، فقط 60درصد اعتبار شهرستان می باشد و 40درصد باقی مانده، بصورت شناور به شهرهایی که بیشترین طرح های اشتغالزایی را داشته باشد اختصاص خواهد یافت.

مشاهده مطلب
  تاسیس دو کمیته علمی واجرایی باهدف توسعه وترویج پژوهش

تاسیس دو کمیته علمی واجرایی باهدف توسعه وترویج پژوهش

محمد حسین محبیان معاون فرماندار شهرستان بیجار با ابراز همدردی با، بازماندگان منطقه غرب کشور وتسلیت به خانوادهای داغدیده آنان وگرامیداشت هفته پژوهش وفناوری عنوان داشت: اهمیت پژوهش بر همگان آشکار است ومی بینیم که امروزه کشورهایی که در سطح جهان در رده های بالای علمی قرار دارند به پژوهش بیش از بیش اهمیت می دهند. محبیان از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان چراغ راه یاد کردوعنوان کرد: منویات مقام معظم رهبری و برنامه های انقلاب راه را برای ماروشن کرده اندوباید تمام تلاش را به کار بندیم تا بتوانیم در راه رسیدن به چشم انداز مطلوب که همان رقابت در عرصه علمی پژوهشی با کشورهای توسعه یافته است نقش موثری را ایفا کنیم. وی گفت:دو کمیته علمی واجرایی تشکیل خواهد شد که اعضای آن با ساز وکارهای لازم آشنایی کامل را خواهند داشت و از پژوهشگران نیز حمایت به عمل خواهند آورد. ایشان از رسالت ستاد حمایت از پژوهشگران تحت عنوان ترویج وتوسعه پژوهش وحمایت از پژوهشگران یاد کرد وبیان کرد:ستاد مذکور باید با هدف ارتقای منزلت پژوهشگر،ترویج امر پژوهش وحمایت از پژوهشگران این دیار فعالیت خودرا آغاز کند‌. معاون فرماندارشهرستان بیجار ادامه داد:کمیته علمی شهرستان وظیفه دریافت اطلاعات وشناسایی طرح های برتر وانتخاب برترین پژوهشگر وداوری برعهده خواهد کمیته علمی خواهد بود وکمیته اجرایی نیز هماهنگی های لازم وبسترسازی لازمه را به انجام خواهد رساند.

مشاهده مطلب
  تمامی دستگاه های دولتی در آماده باش کامل هستند

تمامی دستگاه های دولتی در آماده باش کامل هستند

با حضور بیژن زندیه فرماندار شهرستان بیجار، اعضای ستاد بحران و جمعی از مسئولین ادارات جلسه ستاد بحران در فرمانداری برگزار گردید. زندیه رئیس ستاد بحران شهرستان گفت: تمامی دستگاه های دولتی در آماده باش کامل باشند و تا اطلاع ثانویی حق خروج از شهرستان را ندارند و در طول شبانه روز آماده ارائه خدمات و اعزام به استان کرمانشاه باشند. بیژن زندیه افزود: نقاط حادثه خیز شهرستان باید بار دیگر مورد بازدید و بازرسی قرار گیرد، امکانات و تجهیزات مناسب نیز باید توسط مدیران بروزرسانی گردد. فرماندار بیجار ضمن اعلام این که تا کنون خبری مبنی بر تخریب منازل مسکونی به دست نرسیده است گفت: بخشداران شهرستان با همراهی بنیاد مسکن در مناطق مورد اقدام به بازدید نمایند تا از هر گونه تخریب یا ترک در مسکن مردم مطلع گردیم. ایشان با بیان اینکه در چنین حوادثی، قطعی برق، آب و گاز در اولویت قرار دارد اظهار کرد: کلیه دستگاه های خدمات رسان و اصنافی که بصورت مستقیم مایحتاج مردم را تأمین می نمایند باید نسبت به تهیه سوخت جایگزین و مولد برق اقدام نمایند. زندیه گفت: در حادثه اخیر، اسکان و آب آشامیدنی از جمله نیازهای جدی مردم به شمار می رود، شهرستان بیجار با مدیرت حلال احمر، از نظر چادر، پتو و آب آشامیدنی به تعداد مورد نیاز، تأمین شده است. وی اظهار کرد: مردم در چنین حوادثی خونسردی خود را حفظ نموده و با یادگیری کمک های اولیه، از گسترش خطرات حادثه، برای خود و دیگران جلوگیری نماید.

مشاهده مطلب
   کارگروه اشتغال شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

کارگروه اشتغال شهرستان بیجار تشکیل جلسه داد

بیژن زندیه ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بیجار در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری بیجار افزود: ایجاد امید و اشتغال جوانان روستایی، از اولویت های مهم دولت دوازدهم به شمار می رود و با توجه به مشکلات اقتصادی دولت، بیش از 20میلیارد ریال تسهیلات با نرخ هشت درصد و با بازپرداخت 6 ساله جهت متقاضیان طرح های اشتغالزایی در روستاها در نظر گرفته شده است. وی اظهار کرد: دولت از ظرفیت استخدامی محدودی برخوردار است، بیکاری جوانان تحصیل کرده نیازمند افزایش و ایجاد شرکت ها و کارگاه های تولیدی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد. زندیه گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی مناسب و دقیق، فرصت مناسبی را پیش روی سرمایه گذاران و کارآفریان با اهداء تسهیلات کمتر از 18درصد در مناطق محروم و باز پرداخت های بلند مدت، قرار داده است. وی با اشاره به 228 هزار فرصت شغلی در استان کردستان گفت: بخش های مهارت آموزی، طرح های مشوق بیمه سهم کارآفرین، طرح کارورزی دانش آموختگان، ساماندهی اعزام نیرو به خراج، طرح روستا – تعاون، فرصت اشتغال بیش از هفت هزار 798 نفر را در استان کردستان ایجاد خواهد نمود. فرماندار بیجار اظهار کرد: ایجاد اشتغال در روستاها می تواند مهاجرت معکوس را ایجاد نماید، روستای شهر حسن آباد با توجه به وجود معادن صبانور و سپاهان، در بحث مهاجرت معکوس، بسیار موثر بوده اند. او بیان کرد: دولت در نظر دارد با تخفیف های ویژه از 2 تا هشت درصد در اهداء تسهیلات اشتغالزایی در شهرها و روستاها، فرصتی را برای اشتغال فراگیر نیروی جوان ( 15 تا 35 سال ) فراهم نموده است. زندیه از دو نوع سقف تسهیلات ویژه کارآفرینی خبر داد و گفت: طرحهای اشتغالزایی کمتر از 2500میلیون ریال در کارگروه اشتغال شهرستان برسی و به تصویب خواهد رسید و طرح های بیش از 2500میلیون ریال، پس از برسی در کار گروه شهرستان جهت دریافت تسهیلات به کار گروه استان معرفی خواهند شد. وی اظهار کرد: سهم آورده متقاضیان دریافت تسهیلات 20درصد می باشد که با توجه به اجرای طرح در روستا و مناطق محروم، از تخفیفی به ازای هر مورد حداقل سه درصد و حداکثر هفت درصد برخوارد خواهند بود. او با بیان اینکه مصوبه نهایی طرح ها در گذشته منوط به کارشناسی و تأیید بانک عامل بود، گفت: در کار گروه اشتغال شهرستان، نماینده بانک هم حضور دارد و با تصویب طرح در کار گروه اشتغال ، دیگر نیازی به طی کردن مراحل کارشناسی بانک نمی باشد. زندیه افزود: هدف از تشکیل این کارگروه ها، تسهیل در جذب و تکریم سرمایه گذاران می باشد و کمیته اشتغال متشکل از مدیران ادارات و نماینده فرماندار، وظیفه پیگیری این رویه را دارند. مهاجرت مردم از روستاها به شهرها باعث شده است که از 230 روستای شهرستان بیجار، فقط 190 روستا به علت تعداد جمعیت از نعمت گاز برخوردار می باشند و در صورت مهاجرت معکوس مردم به شهرستان، می توان شاهد عمران و آبادی در این منطقه بود.

مشاهده مطلب
  ستاد دهه وقف شهرستان بیجار در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

ستاد دهه وقف شهرستان بیجار در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: بیش از 2 سال از انقضای اجاره نامه های املاک وقفی که در اختیار 5 اداره دولتی شهرستان قرار دارد گذشته است. حجت الاسلام مهدی مرادی در گفتگویی با خبرنگار ایرنا افزود: املاک و زمین های کشاورزی موقوفه که توسط برخی از ادارات سرشناس دولتی اجاره شده اند، بیش از دو سال از انقضای قرارداده آنها گذشته است و باید اجاره نامه ها بروز رسانی گردد. او افزود: در طول سنوات گذشته، 258 اجاره نامه موقوفه در اختیار مردم، منقضی شده بودند که با همت اداره اوقاف، تنها 51مورد از این تعداد باقی مانده است و امیدواریم تا پایان سال، هیچ اجاره نامه منقضی شده ایی باقی نماند. وی اظهار کرد: بیش از 81درصد از موقوفات مردم، با تعامل و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و 513 هکتار از اراضی موقوفه، ثبت سند و دارای سند رسمی می باشند. مرادی با اشاره به تعداد 31 روستای موقوفه در کل شهرستان بیان کرد: ادارات خدمات رسان می باید از این پس جهت هر گونه ارائه خدمات در روستاها و اراضی کشاورزی، از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان استعلام نمایند تا از ایجاد مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری به عمل آید. او با اشاره به موقوفه 160 میلیون تومانی مجالس عزای حضرت اباعبدالله توسط مردم شهرستان بیجار اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون، بیش از 43 میلیون تومان از موقوفات مردم صرف فقرا و نیازمندان و بیش از 73 میلیون تومان از همین موقوفات، صرف بیماران صعب العلاج شده است. وی افزود: با توجه به حجم مالی موقوفات جهت برگزاری مراسمات عزاداری، شهرستان بیجار نیازمند موقوفه هایی جهت تهیه جهزیه و بیماران است. مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: از ابتدای سال 1396، 5 موقوفه اراضی کشاورزی ثبت و تحویل گرفته شده است، امید است در دهه وقف، مردم در این کار خدا پسندانه، پیشتاز گردند.

مشاهده مطلب
  دیدار مسئولین با خانواده شهدای ارتش در شهر بیجار

دیدار مسئولین با خانواده شهدای ارتش در شهر بیجار

امیر سرتیپ ابولفضل برزگری فرمانده لشکر 28 پیاده کردستان ، بیژن زندیه فرماندار شهرستان بیجار و جمعی از فرماندهان ارتش با خانواده شهیدان جلیل سرکانی و محمد علی حسینی از شهدای والامقام ارتش در شهر بیجار دیدار کردند.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  اعتبارات شهرستان بیجار در سال جاری رشد چشمگیری داشته است

اعتبارات شهرستان بیجار در سال جاری رشد چشمگیری داشته است

بیژن زندیه فرماندار شهرستان بیجار در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به افزایش چشمگیر اعتبارات در سال جاری گفت : مدیران شهرستانی باید پیگیر تخصیص و جذب اعتبارات باشند . وی با اشاره به اینکه در سال مالی جاری بیش از 21 میلیارد تومان از محل تملک داراییها وبیش از 43 میلیارد تومان از محل ماده 180 به شهرستان اختصاص یافته است گفت : خوشبختانه امسال نحوه تخصیص اعتبارات نیز روند خوبی دارد . فرماندار بیجار از تخصیص اعتبارات ویژه برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در روستاها توسط دولت خبر داد و عنوان داشت : تسهیلات اشتغالزایی با بهره کم برای روستائیان در نظر گرفته شده است . زندیه با تاکید بر اینکه مدیران ادارات شهرستان باید بصورت ماهیانه روند اجرای پروژه ها را به فرمانداری انعکاس دهند اظهار داشت : اولویت کار مدیران باید اتمام پروژه های نیمه تمام باشد . وی همچنین از برگزارکنندگان موکب در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات قدردانی کرد . سرهنگ حسن عسکری فرمانده سپاه بیجار هم در این جلسه از اجرای 194 برنامه در هفته گرامیداشت بسیج در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد و گفت : این برنامه ها در 147 پایگاه ، مسجد ، اماکن فرهنگی و ورزشی توسط بسیجیان اجرا خواهد شد وی توجه به اعتلای فرهنگ بسیج در عرصه های مختلف را از مهمترین اهداف اجرای برنامه ها دانست و عنوان کرد : برگزاری یادواره شهداء ، افتتاح پایگاه های مقاومت ، خدمات رسانی به مناطق محروم ، نشست های روشنگری ، اعزام تیم های پزشکی به روستاهای محروم ، تجمع بزرگ بسیجیان ، غبارروبی گلزار شهداء ، اردوهای جهادی و مسابقات فرهنگی و ورزشی از مهمترین برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در شهرستان بیجار است .

مشاهده مطلب
  حضور فرماندار بیجار در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

حضور فرماندار بیجار در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

بیژن زندیه فرماندار شهرستان بیجار و مسئولین این شهرستان امروز همپای اقشار مختلف مردم متعهد و انقلابی شهرمان با حضور در راهپیمایی یوم الله سیزده آبان ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهداء ، خشم و انزجار خود را از سیاستهای استکبار با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نشان دادند .(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  با حضور فرماندار بیجار مانور پدافند غیرعامل در کارخانه ی سیمان اجراء شد

با حضور فرماندار بیجار مانور پدافند غیرعامل در کارخانه ی سیمان اجراء شد

در گرامیداشت هفته ی پدافند غیرعامل با حضور فرماندار بیجار و اعضای شورای تامین این شهرستان مانور پدافند غیرعامل در کارخانه ی سیمان کردستان به اجرا درآمد. فرماندار بیجار در جریان برگزاری این مانور گفت: حوادث هیچگاه خبر نمی کند، مانور پدافند غیر عامل، آمادگی مردم و مسئولین جهت مواجه با هر گونه حادثه ایی است. بیژن زندیه ظهر امروز در حاشیه مانور پدافند غیر عامل که در شرکت سیمان کردستان برگزار گردید در گفتگویی اظهار کرد: کیفیت امسال برگزاری مانور پدافند غیر عامل با نظر بر این اینکه باید واقعیت ها را در صحنه مشاهده نماییم، از سطح بالایی برخوردار است. وی افزود: مانور پدافند غیر عامل، با حضور جدی همه مسئولین مربوطه، سعی گردید، در صورت بروز حادثه، نیروهای امدادی و خدماتی، به سرعت در صحنه حادثه حضور یابند و مدیرت مناسب، از افزایش خسارات جانی و مالی، جلوگیری نمایند. زندیه با اشاره به اهمیت مانور پدافند غیر عامل در سطح شهرستان بیجار گفت: موقعیت شهرستان و نقاط حادثه خیز آن، نیازمند تعامل، هم افزایی، هماهنگی و همراهی همه دستگاه های خدمات رسان و امدادی است. وی بیان کرد: سنجش توان شهرستان و برسی نقاط قوت و ضعف، در برگزاری رزمایش ها و مانورهایی این چنینی است. فرماندار با اشاره به علت انتخاب شرکت سیمان جهت برگزاری مانور پدافند غیر عامل بیان کرد: شرکت سیمان کردستان بزرگترین واحد صنعتی شهرستان می باشد و موقعیت آن به گونه ایی است که احتمال حوادث مختلف در آن بسیار زیاد است و با توجه به حوادث اتفاق افتاده در سالیان گذشته، این مکان جهت اجرای مانور پدافند غیر عامل انتخاب گردیده است. او اظهار کرد: نیروهای انتظامی، نظامی، آتش نشانی، فوریت های پزشکی، حلال احمر، برق، گاز و آب که عضو ستاد بحران هستند امروز با هماهنگی و سرعت عمل مناسبی در مانور شرکت نمودند.

مشاهده مطلب
  شهرستان های بیجار و سروآباد در استان کردستان دارای رشد منفی جمعیت هستند

شهرستان های بیجار و سروآباد در استان کردستان دارای رشد منفی جمعیت هستند

نصرالهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در بازدید از پروژه های راهسازی و پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در محدوده شهرستان بیجار گفت : متاسفانه بیجار و سروآباد از رشد منفی جمعیت برخوردار هستند . وی با اشاره به اینکه روستاهای این دو شهرستان بعلت محرومیت ها در شرف خالی از سکنه شدن هستند گفت : خوشبختانه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت المقدس کردستان در اجرای طرح شهید شوشتری با هدف قرار دادن این روستاها به کمک دولت آمده است و در حال تکمیل زیرساخت ها از جمله تکمیل راه های روستایی می باشد . نصرالهی زاده عنوان کرد : قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان و بازگشت مهاجرین به روستاها اقدامات مناسبی در حوزه تکمیل زیرساخت ها بویژه راهسازی انجام داده است و قطعا دولت نیز در پروژه های تعریف شده این قرارگاه مشارکت خواهد داشت . رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزود امیدواریم با تکمیل پروژه های راهسازی منطقه ، شاخص بهره مندی بیجار از راه های روستایی به شاخص میانگین کشوری برسد .

مشاهده مطلب