اخبار

بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است

فرماندار بیجار گفت: بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است که توجه ویژه مسوولان استانی و کشوری به این شهرستان را نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی‌اکبر ورمقانی در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که با حضور برخی از مدیران‌کل استانی در آمفی‌تئاتر دانشگاه فنی مهندسی برگزار شد اظهار کرد: استان کردستان بالاترین مدال یعنی عنوان استان فرهنگی را از رهبر معظم انقلاب دریافت کرده است. وی افزود: کردستان نماد هویت ایران است و بیجار گروس نماد کردستان و ایران اسلامی است که متأسفانه از محرومترین شهرستان‌های استان است. ورمقانی یادآوری کرد: مقام معظم رهبری مردم بیجار را به ماندن در بیجار و آبادکردن آن توصیه کردند که این مهم توجه ویژه مسوولان و مدیران استانی و کشوری را می‌طلبد. این مقام مسوول گفت: تنها 8 هزار هکتار از ۳۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی بیجار آبی است لذا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان برای شهرستان بیجار که قطب اول تولید گندم و کشاورزی است به صورت ویژه اقدام کند. فرماندار بیجار گفت: افزایش تخصیص حق‌آبه شهرستان بیجار یک ضرورت است چرا که بیجار در بخش کشاورزی نیازمند تخصیص آب بیشتری است. وی اظهار کرد: شهرستان بیجار دارای آثار باستانی و مناطق گردشگری و روستاهای بکر و کمیابی است که باید میراث فرهنگی برای رونق و توسعه گردشگری در این شهرستان برنامه‌ای داشته باشد. فرماندار بیجار اضافه کرد: موزه فرش از دیگر مطالبات ما و مردم این شهرستان است که باید اجرایی شود. ورمقانی ادامه داد: بیجار دارای شخصیت‌های فرهنگی و هنری تأثیرگذار و ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیاری است که فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متناسب با این ظرفیت‌ها برنامه داشته باشد. وی اظهار کرد: طبق وعده راه و شهرسازی، پل چنگی قلعه را تا شهریور ماه اجرایی می‌کند و کنارگذر جنوب غربی بیجار نیز افتتاح خواهد شد. عنوان کرد: جاده‌های نامناسب و فرسوده بخش کرانی و شهر یاسوکند نیز نیازمند بهسازی است چرا که برای مردم این منطقه خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت. فرماندار بیجار گفت: از ادارات خواستار برنامه‌های پیشنهادی خود برای عملی کردن رونق تولید شدیم که تنها جهاد کشاورزی برنامه مناسب چهار ساله‌ای ارائه کرده است. ورمقانی عنوان کرد: شهرک صنعتی حسن آباد یاسوکند، دامداری توپ آغاج، گاوداری مغولی و جاده‌های پیرتاج و همدان باید هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف و بهسازی شود.
بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است

فرماندار بیجار گفت: بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است که توجه ویژه مسوولان استانی و کشوری به این شهرستان را نیاز دارد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی‌اکبر ورمقانی در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که با حضور برخی از مدیران‌کل استانی در آمفی‌تئاتر دانشگاه فنی مهندسی برگزار شد اظهار کرد: استان کردستان بالاترین مدال یعنی عنوان استان فرهنگی را از رهبر معظم انقلاب دریافت کرده است.

وی افزود: کردستان نماد هویت ایران است و بیجار گروس نماد کردستان و ایران اسلامی است که متأسفانه از محرومترین شهرستان‌های استان است.

ورمقانی یادآوری کرد: مقام معظم رهبری مردم بیجار را به ماندن در بیجار و آبادکردن آن توصیه کردند که این مهم توجه ویژه مسوولان و مدیران استانی و کشوری را می‌طلبد.

این مقام مسوول گفت: تنها 8 هزار هکتار از  ۳۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی بیجار آبی است لذا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان برای شهرستان بیجار که قطب اول تولید گندم و کشاورزی است به صورت ویژه اقدام کند.

فرماندار بیجار گفت: افزایش تخصیص حق‌آبه شهرستان بیجار یک ضرورت است چرا که بیجار در بخش کشاورزی نیازمند تخصیص آب بیشتری است.

وی اظهار کرد: شهرستان بیجار دارای آثار باستانی و مناطق گردشگری و روستاهای بکر و کمیابی است که باید میراث فرهنگی برای رونق و توسعه گردشگری در این شهرستان برنامه‌ای داشته باشد.

فرماندار بیجار اضافه کرد: موزه فرش از دیگر مطالبات ما و مردم این شهرستان است که باید اجرایی شود.

ورمقانی ادامه داد: بیجار دارای شخصیت‌های فرهنگی و هنری تأثیرگذار و ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیاری است که فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متناسب با این ظرفیت‌ها برنامه داشته باشد.

وی اظهار کرد:  طبق وعده راه و شهرسازی، پل چنگی قلعه را تا شهریور ماه اجرایی می‌کند و کنارگذر جنوب غربی بیجار نیز افتتاح خواهد شد.

عنوان کرد: جاده‌های نامناسب و فرسوده بخش کرانی و شهر یاسوکند نیز نیازمند بهسازی است چرا که برای مردم این منطقه خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت.

فرماندار بیجار گفت: از ادارات خواستار برنامه‌های پیشنهادی خود برای عملی کردن رونق تولید شدیم که تنها جهاد کشاورزی برنامه مناسب چهار ساله‌ای ارائه کرده است.

ورمقانی عنوان کرد: شهرک صنعتی حسن آباد یاسوکند، دامداری توپ آغاج، گاوداری مغولی و جاده‌های پیرتاج و همدان باید هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف و بهسازی شود.

بازدید [ 432 ]
برچسب ها