اخبار

جلسه مدیریت بحران شهرستان بیجار

علی اکبر ورمقانی روز شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان با محوریت کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: هر هفته جلسه ای با محوریت این بیماری با حضور مسوولان شبکه بهداشت و درمان در فرمانداری تشکیل خواهد شد تا تصمیمات لازم و ضروری در این خصوص اتخاذ و اجرایی شود. وی افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که تاکنون با همکاری ائمه جمعه و جماعت، هیات امنای مساجد و مردم در سطح شهرستان اجرایی شده توقف کلیه مراسمات ختم اموات، نماز جماعت و جمعه و هر گونه تجمع است که با مشارکت مردم به خوبی اجرا شده است. فرماندار بیجار با اشاره اینکه با دستور پلیس اجتماعی، قهوه خانه ها و اماکنی که قلیان ارائه می‌دهند تعطیل شدند، اضافه کرد: همه مراکزی که اقدام به ارائه قلیان کنند در راستای پیشگیری از ویروس کرونا باید شناسایی و تعطیل شوند. رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار هم در این جلسه گفت: بیماری های ویروسی خطرناک تر از کرونا را پشت سرگذاشته ایم، وی اظهار داشت: در جامعه، اضطراب و استرس موجب شده مردم یک آنفولانزای ساده را به سمت یک بیماری خطرناک سوق دهند. وی اضافه کرد: با رصد بازرسان بهداشت از داروخانه ها و مراکز ارائه لوازم آرایشی و بهداشتی، هیچ گونه گزارشی مبنی بر احتکار این اقلام تایید نشده است. رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار با تشریح رعایت اصول اولیه بهداشت توسط مردم گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد راه انتقال ویروس کرونا، از طریق دست است که با شست و شوی مرتب و ۲۰ ثانیه ای، می‌توان از شیوع بیماری پیشگیری کرد. دکتر خدامرادی تاکید کرد: درمانگاه شماره چهار مرکز بهداشت و درمان واقع در خیابان شهدا که در مرکز شهر واقع است جهت نمونه گیری، تست و غربالگری ویروس کرونا آماده ارائه خدمات به مردم جهت کاهش مراجعات به بخش اورژانس بیمارستان حضرت امام حسین(ع) تعیین شده است.
جلسه مدیریت بحران شهرستان بیجار
علی اکبر ورمقانی روز شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان با محوریت کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: هر هفته جلسه ای با محوریت این بیماری با حضور مسوولان شبکه بهداشت و درمان در فرمانداری تشکیل خواهد شد تا تصمیمات لازم و ضروری در این خصوص اتخاذ و اجرایی شود.
وی افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که تاکنون با همکاری ائمه جمعه و جماعت، هیات امنای مساجد و مردم در سطح شهرستان اجرایی شده توقف کلیه مراسمات ختم اموات، نماز جماعت و جمعه و هر گونه تجمع است که با مشارکت مردم به خوبی اجرا شده است.
فرماندار بیجار با اشاره اینکه با دستور پلیس اجتماعی، قهوه خانه ها و اماکنی که قلیان ارائه می‌دهند تعطیل شدند، اضافه کرد: همه مراکزی که اقدام به ارائه قلیان کنند در راستای پیشگیری از ویروس کرونا باید شناسایی و تعطیل شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار هم در این جلسه گفت: بیماری های ویروسی خطرناک تر از کرونا را پشت سرگذاشته ایم، وی اظهار داشت: در جامعه، اضطراب و استرس موجب شده مردم یک آنفولانزای ساده را به سمت یک بیماری خطرناک سوق دهند.
وی اضافه کرد: با رصد بازرسان بهداشت از داروخانه ها و مراکز ارائه لوازم آرایشی و بهداشتی، هیچ گونه گزارشی مبنی بر احتکار این اقلام تایید نشده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار با تشریح رعایت اصول اولیه بهداشت توسط مردم گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد راه انتقال ویروس کرونا، از طریق دست است که با شست و شوی مرتب و ۲۰ ثانیه ای، می‌توان از شیوع بیماری پیشگیری کرد.
دکتر خدامرادی تاکید کرد: درمانگاه شماره چهار مرکز بهداشت و درمان واقع در خیابان شهدا که در مرکز شهر واقع است جهت نمونه گیری، تست و غربالگری ویروس کرونا آماده ارائه خدمات به مردم جهت کاهش مراجعات به بخش اورژانس بیمارستان حضرت امام حسین(ع) تعیین شده است.

بازدید [ 275 ]
برچسب ها