اخبار

زنگ مهر و مقاومت در مدارس بیجار نواخته شد

همزمان با سراسر کشور آیین زنگ مهر و مقاومت در اولین روز از بازگشایی مدارس امروز با حضور فرماندار، مدیریت آموزش و پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسؤولان دستگاههای اجرایی و فرهنگیان در دبیرستان شهید یوسفیان شهر بیجار نواخته شد. فرماندار بیجار در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز فصل تعلیم و تربیت گفت: تقارن هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی فرصت مناسبی برای بیان ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب است که باید در مدارس به طور جدی به آن پرداخته شود. علی اکبر ورمقانی هم چنین به تقارن بازگشایی مدارس و آغاز علم آموزی دانش آموزان با ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: عزت و افتخار حسینی یک فرهنگ غنی و ارزشمندی است که دانش آموزان در دهه اول محرم و پیش از بازگشایی مدارس در این مکتب به عزاداری و دلدادگی پرداخته اند و خود را برای حضوری عزت مندانه در جبه های علم آموزی و کسب دانش آماده کرده اند. وی با بیان اینکه امروز دشمن مسائل دینی و اعتقادی ما را هدف قرار داده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام و قرآن دارد. فرماندار بیجار گفت: دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس و در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی همواره به دنبال اعمال فشار و تحریم علیه ملت و مردم جمهوری اسلامی ایران بوده است و چه زیبا و با شکوه ایران اسلامی با پشتوانه مردمی ولایت مدار و حسینی وار از ارزشها و خطوط قرمز انقلاب اسلامی دفاع کردند و در صحنه همواره حضوری پر شور و شعور داشته اند. او خاطر نشان کرد: وحدت کلمه، همدلی و همزبانی مردم با رهبری مردی از جنس انقلاب و نیروهای جان بر کف و عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، همواره به کینه ورزی ها و شیطنت های دشمنان پیروز از میدان بیرون آمده است. وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی اقدامات خوبی در بخش آموزش و پرورش صورت گرفته است و کسب رتبه اول کنکور استان توسط دانش آموزان بیجاری، گویایی این مهم است. ورمقانی با تاکید بر این که تقارن هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم با آغاز سال تحصیلی باید توسط آموزگاران و معلمان مدارس مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در این روزهای آغازین علم آموزی دانش آموزان، باید بخش مهمی از مباحث مطرح شده در کلاس های درس، محور های مقاومت، ایثار، آزادگی، پاسداری از ارزش های دینی و بصیرت افزایی مورد استفاده قرار گیرد.
زنگ مهر و مقاومت در مدارس بیجار نواخته شد

همزمان با سراسر کشور آیین زنگ مهر و مقاومت در اولین روز از بازگشایی مدارس امروز با حضور فرماندار، مدیریت آموزش و پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسؤولان دستگاههای اجرایی و فرهنگیان در دبیرستان شهید یوسفیان شهر بیجار نواخته شد.   

فرماندار بیجار در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز فصل تعلیم و تربیت گفت: تقارن هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی فرصت مناسبی برای بیان ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب است که باید در مدارس به طور جدی به آن پرداخته شود.

علی اکبر ورمقانی هم چنین به تقارن بازگشایی مدارس و آغاز علم آموزی دانش آموزان با ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: عزت و افتخار حسینی یک فرهنگ غنی و ارزشمندی است که دانش آموزان در دهه اول محرم و پیش از بازگشایی مدارس در این مکتب به عزاداری و دلدادگی پرداخته اند و خود را برای حضوری عزت مندانه در جبه های علم آموزی و کسب دانش آماده کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن مسائل دینی و اعتقادی ما را هدف قرار داده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام و قرآن دارد.

فرماندار بیجار گفت: دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس و در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی همواره به دنبال اعمال فشار و تحریم علیه ملت و مردم جمهوری اسلامی ایران بوده است و چه زیبا و با شکوه ایران اسلامی با پشتوانه مردمی ولایت مدار و حسینی وار از ارزشها و خطوط قرمز انقلاب اسلامی دفاع کردند و در صحنه همواره حضوری پر شور و شعور داشته اند.

او خاطر نشان کرد: وحدت کلمه، همدلی و همزبانی مردم با رهبری مردی از جنس انقلاب و نیروهای جان بر کف و عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، همواره به کینه ورزی ها و شیطنت های دشمنان پیروز از میدان بیرون آمده است.

وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی اقدامات خوبی در بخش آموزش و پرورش صورت گرفته است و کسب رتبه اول کنکور استان توسط دانش آموزان بیجاری، گویایی این مهم است.

ورمقانی با تاکید بر این که تقارن هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم با آغاز سال تحصیلی باید توسط آموزگاران و معلمان مدارس مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در این روزهای آغازین علم آموزی دانش آموزان، باید بخش مهمی از مباحث مطرح شده در کلاس های درس، محور های مقاومت، ایثار، آزادگی، پاسداری از ارزش های دینی و بصیرت افزایی مورد استفاده قرار گیرد. 

بازدید [ 709 ]
برچسب ها