اخبار

ستاد دهه وقف شهرستان بیجار در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: بیش از 2 سال از انقضای اجاره نامه های املاک وقفی که در اختیار 5 اداره دولتی شهرستان قرار دارد گذشته است. حجت الاسلام مهدی مرادی در گفتگویی با خبرنگار ایرنا افزود: املاک و زمین های کشاورزی موقوفه که توسط برخی از ادارات سرشناس دولتی اجاره شده اند، بیش از دو سال از انقضای قرارداده آنها گذشته است و باید اجاره نامه ها بروز رسانی گردد. او افزود: در طول سنوات گذشته، 258 اجاره نامه موقوفه در اختیار مردم، منقضی شده بودند که با همت اداره اوقاف، تنها 51مورد از این تعداد باقی مانده است و امیدواریم تا پایان سال، هیچ اجاره نامه منقضی شده ایی باقی نماند. وی اظهار کرد: بیش از 81درصد از موقوفات مردم، با تعامل و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و 513 هکتار از اراضی موقوفه، ثبت سند و دارای سند رسمی می باشند. مرادی با اشاره به تعداد 31 روستای موقوفه در کل شهرستان بیان کرد: ادارات خدمات رسان می باید از این پس جهت هر گونه ارائه خدمات در روستاها و اراضی کشاورزی، از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان استعلام نمایند تا از ایجاد مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری به عمل آید. او با اشاره به موقوفه 160 میلیون تومانی مجالس عزای حضرت اباعبدالله توسط مردم شهرستان بیجار اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون، بیش از 43 میلیون تومان از موقوفات مردم صرف فقرا و نیازمندان و بیش از 73 میلیون تومان از همین موقوفات، صرف بیماران صعب العلاج شده است. وی افزود: با توجه به حجم مالی موقوفات جهت برگزاری مراسمات عزاداری، شهرستان بیجار نیازمند موقوفه هایی جهت تهیه جهزیه و بیماران است. مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: از ابتدای سال 1396، 5 موقوفه اراضی کشاورزی ثبت و تحویل گرفته شده است، امید است در دهه وقف، مردم در این کار خدا پسندانه، پیشتاز گردند.
ستاد دهه وقف شهرستان بیجار در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: بیش از 2 سال از انقضای اجاره نامه های املاک وقفی که در اختیار 5 اداره دولتی شهرستان قرار دارد گذشته است.

حجت الاسلام مهدی مرادی در گفتگویی با خبرنگار ایرنا افزود: املاک و زمین های کشاورزی موقوفه که توسط برخی از ادارات سرشناس دولتی اجاره شده اند، بیش از دو سال از انقضای قرارداده آنها گذشته است و باید اجاره نامه ها بروز رسانی گردد.

او افزود: در طول سنوات گذشته، 258 اجاره نامه موقوفه در اختیار مردم، منقضی شده بودند که با همت اداره اوقاف، تنها 51مورد از این تعداد باقی مانده است و امیدواریم تا پایان سال، هیچ اجاره نامه منقضی شده ایی باقی نماند.

وی اظهار کرد: بیش از 81درصد از موقوفات مردم، با تعامل و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و 513 هکتار از اراضی موقوفه، ثبت سند و دارای سند رسمی می باشند.

مرادی با اشاره به تعداد 31 روستای موقوفه در کل شهرستان بیان کرد: ادارات خدمات رسان می باید از این پس جهت هر گونه ارائه خدمات در روستاها و اراضی کشاورزی، از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان استعلام نمایند تا از ایجاد مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری به عمل آید.

او با اشاره به موقوفه 160 میلیون تومانی مجالس عزای حضرت اباعبدالله توسط مردم شهرستان بیجار اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون، بیش از 43 میلیون تومان از موقوفات مردم صرف فقرا و نیازمندان و بیش از 73 میلیون تومان از همین موقوفات، صرف بیماران صعب العلاج شده است.

وی افزود: با توجه به حجم مالی موقوفات جهت برگزاری مراسمات عزاداری، شهرستان بیجار نیازمند موقوفه هایی جهت تهیه جهزیه و بیماران است.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: از ابتدای سال 1396، 5 موقوفه اراضی کشاورزی ثبت و تحویل گرفته شده است، امید است در دهه وقف، مردم در این کار خدا پسندانه، پیشتاز گردند.

 

 

 

بازدید [ 938 ]
برچسب ها