اخبار

سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار گفت: طرح سمپاشی با پهباد برای اولین بار در استان در سطح مزارع شهرستان بیجار انجام شد. پیمان قمری، گفت در این خصوص گفت: با استفاده از این پهبادها در مصرف سم و آب صرفه جویی می شود و سمپاشی زمین ها در مناطق سخت گذر نیز به راحتی قابل انجام است . وی افزود: در سمپاشی به شیوه سنتی برای هر هکتار به ۳۰۰ لیتر آب نیاز بود که با استفاده از این پهباد ها این میزان به ۱۰ لیتر کاهش می یابد . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با بیان اینکه این پهباد ها کاملا هوشمند بوده و در لاین مشخص، باند ۵ متری را پوشش می دهد ادامه داد: گنجایش مخزن این پهبادها ۱۰ لیتر است و مصرف سم را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد. قمری تصریح کرد: این پهباد می تواند روزانه بیش از ۴۰ هکتار را به صورت دقیق سمپاشی کند و سمپاشی هر هکتار حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. وی اشاره کرد: این پهباد توانایی مقابله با باد، با سرعت ۴۰ متر برثانیه را دارد و برد آن نیز حدود ۳ کیلومتر می باشد. این مقام مسئول در پایان یادآور شد: از دیگر مزایای این پهباد می توان به عدم ورود ماشین آلات کشاورزی به مزارع، جلوگیری از تماس سم با انسان، کاهش نیروی انسانی جهت سم پاشی و صرفه جویی در زمان اشاره کرد . لازم به ذکر است این طرح روز چهارشنبه 29 خرداد ماه برای اولین بار در استان در سطح ۵ هکتار از مزارع گندم روستای حسن آباد از توابع شهرستان بیجار استفاده شد.
سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار گفت: طرح سمپاشی با پهباد برای اولین بار در استان در سطح مزارع شهرستان بیجار انجام شد.

 

پیمان قمری،گفت در این خصوص گفت: با استفاده از این پهبادها در مصرف سم و آب صرفه جویی می شود و سمپاشی زمین ها در مناطق سخت گذر نیز به راحتی قابل انجام است .

وی افزود: در سمپاشی به شیوه سنتی برای هر هکتار به ۳۰۰ لیتر آب نیاز بود که با استفاده از این پهباد ها این میزان به ۱۰ لیتر کاهش می یابد .

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با بیان اینکه این پهباد ها کاملا هوشمند بوده و در لاین مشخص، باند ۵ متری را پوشش می دهد ادامه داد: گنجایش مخزن این پهبادها ۱۰ لیتر است و مصرف سم را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد.

 

قمری تصریح کرد: این پهباد می تواند روزانه بیش از ۴۰ هکتار را به صورت دقیق سمپاشی کند و سمپاشی هر هکتار حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه به طول می انجامد.

 

وی اشاره کرد: این پهباد توانایی مقابله با باد، با سرعت ۴۰ متر برثانیه را دارد و برد آن نیز حدود ۳ کیلومتر می باشد.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: از دیگر مزایای این پهباد می توان به عدم ورود ماشین آلات کشاورزی به مزارع، جلوگیری از تماس سم با انسان، کاهش نیروی انسانی جهت سم پاشی و صرفه جویی در زمان اشاره کرد .

 

لازم به ذکر است این طرح روز چهارشنبه 29 خرداد ماه برای اولین بار در استان در سطح ۵ هکتار از مزارع گندم روستای حسن آباد از توابع شهرستان بیجار استفاده شد.

 

 

بازدید [ 441 ]
برچسب ها