اخبار

شانزدهمین جلسه ستاد کرونای شهرستان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار شانزدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بیجار بصورت مشترک با دومین جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار گردید.
شانزدهمین جلسه ستاد کرونای شهرستان برگزار گردید
در ابتدای  جلسه امام جمعه شهر بیجار با آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و عرض تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین علی (ع)؛اظهار داشتند:خدا را شاکریم ماه ضیافت الهی را مهمان سفره خداوند متعال بودیم.شب های قدر را درک کردیم.دیشب سپری شد و فردا شب و شب 23  بتوانیم در این شب ها تقدیر خوبی را برای خودمان رقم بزنیم.سال معنوی انسان در واقع از شب قدر شروع می شود.خوشبختانه مجوز برای بازگشایی مساجد در این شب ها گرفته شده است.اما باید بگویم بسته شدن مساجد نه به نفع کشور نه به نفع مسلمانان و مومنین است عمدا جلوی تقرب به خدا را نگیریم.مساجد اگر باز شود فاصله های اجتماعی نیز رعایت خواهد شد.از فرماندار عزیز میخواهیم پیگیر بازگشایی دایمی مساجد باشند .
امام جمعه محترم در بخش دیگری از سخنانش ازپرسنل شبکه بهداشت و درمان،پزشکان،پرستاران و نیروی انتظامی که جهت برقراری امنیت مراسم شب قدر همکاری لازم را داشتند تشکر کردند .
در ادامه جلسه فرماندار شهرستان بیجار ابتدا در خصوص هفته بزرگداشت دفاع مقدس بیان داشتند:
امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است لذا براساس تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هفته دفاع مقدس از دوم خرداد شروع و ده ماه تا 30 اسفند 99 ادامه دارد و کل دستور العملها و کارگروهها را توضیح و تشریح کردند ودستور دادند اوایل هفته آینده جلسه کارگروهها برگزار و از دوم خرداد برنامه ها عملیاتی شود.
فرماندار و رییس ستاد مدیریت و مبارزه با کرونای شهرستان در ادامه بیان کردند:
امروز خوشبختانه آمار مبتلایان به کرونا اضافه نشده است و تنها وزارتخانه ای که تشخیص باز یا بسته بودن اماکن عمومی را دارد وزارت بهداشت  می باشد و در  مسوولیت و  تخصص وزارت بهداشت می باشد.
در شهرستان خیلی از اماکن عمومی پر خطر  درخواست بازگشایی دارند.اما جواب ما این است؛فرماندار تصمیم گیرنده نیست و تصمیم با وزارت بهداشت و در اصل ستاد ملی مبارزه با کروناست مثلا به آموزش و پرورش اجازه داده است مدارس از 27 اردیبهشت باز باشد.حضور دانش آموزان از این تاریخ اختیاری می باشد.اگر دست فرماندار بود هیچ کجا را تعطیل نمی کردیم و به فکر فرهنگ سازی مردم بودیم فرمانداری مجری مصوبات ستاد ملی کرونای کشور  است.
رییس شورای تامین شهرستان افزودند:
از سویی خانواده ها موظف به رعایت هستند.اینکه در خانه بمانند و در صورت حضور در اجتماعات فاصله های اجتماعی را رعایت بکنند.
مثلا مراسم شب قدر با رعایت تمامی اصول بهداشتی از سوی مردم به خوبی برگزار شد
وی تاکید کردند با ادامه نظارت ها و تذکرات و رعایت کردن و همکاری دسته جمعی مردم و مسوولین این روزها به پایان خواهد رسید.
در ادامه جلسه؛ریاست مرکز بهداشت و درمان و همکاران ایشان به ذکر موارد ضروری در خصوص بیماری کرونا،آمار مبتلایان و اقدامات انجام شده توسط این مرکز جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداختند.
و تعدادی از اعضا مطالب خود را بیان کردند
ومقرر شد مصوبات سریعا ابلاغ و عملیاتی شوند
و جلسه با صلوات حاضرین خاتمه یافت

بازدید [ 79 ]
برچسب ها