اخبار

پروژه های عمرانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار در نشستی با اصحاب رسانه، خبرنگاران فعال شهرستان گفت: جهت بهره برداری از پروژه های عمرانی و آبادانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بیشترین اعتبار مصوب شده یکساله بیجار حدود 700 میلیارد ریال است. علی اکبر ورمقانی گفت: اعتبارات شهرستانی بر اساس معیارهای مشخصی مصوب و تخصیص خواهد یافت که از این میزان، در بهترین حالت ممکن، تنها 50درصد اعتبار مصوب شده جذب خواهد شد. وی افزود: سهم شهرستان بیجار از اعتبارات استانی 9.2 درصد است که حدود 700 میلیارد ریال است و از این میزان اعتبار در شرایط اقتصادی کشور با احتساب 50 درصد حدود 420 میلیارد ریال به شهرستان تخصیص خواهد یافت. او با اشاره به جذب بیش از 90 میلیارد ریال اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی شهرستان خاطر نشان کرد: در راستای جذب اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی در شهرستان بیجار، بیش از 90 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد به متقاضیان اهداء شده است. ورمقانی تاکید کرد: جهت جذب این میزان اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی، بخشداران منطقه هر 24 ساعت یک بار پروانه بهره برداری برای 50 روستای برتر شهرستان صادر نموده اند. فرماندار بیجار در ادامه با اشاره به آغاز فصل سرد و بارانی سال جاری گفت: شهرستان بیجار با دارا بودن پنج محور مواصالاتی مهم، تنها از یک مرکز امداد و نجات در منطقه نجف آباد شهرستان برخوردار است. او یاد آور شد: فصول سرد سال، بارش های طولانی مدت و حجیم در شهرستان، این نیاز را بیش از بیش تقویت می کند که درشرایط بحرانی ایجاد مراکز امداد و نجات جاده ایی در تقاطع های حسن آباد و بابارشانی بسیار ضروری است. ورمقانی با تاکید بر این که یکی از مطالبات مردمی تکمیل و بهره برداری پروژه کنار گذر چنگیزقلعه است اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای اخیر و جلسات متعدد مدیران و کارشناسان عمرانی، با دستور ویژه استاندار، پیمانکار تکمیل پروژه اولیه با تکمیل پل رو گذر و کیلومتر پایانی پروژه به زودی معرفی و فعالیت در این حوزه آغاز خواهد شد. وی افزود: یکی دیگر از پروژه های در دست اقدام، روکش محور بیجار به تکاب خواهد بود که بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
پروژه های عمرانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

 مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار در نشستی با اصحاب رسانه، خبرنگاران فعال شهرستان گفت: جهت بهره برداری از پروژه های عمرانی و آبادانی شهرستان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بیشترین اعتبار مصوب شده یکساله بیجار حدود 700 میلیارد ریال است.

علی اکبر ورمقانی گفت: اعتبارات شهرستانی بر اساس معیارهای مشخصی مصوب و تخصیص خواهد یافت که از این میزان، در بهترین حالت ممکن، تنها 50درصد اعتبار مصوب شده جذب خواهد شد.

وی افزود: سهم شهرستان بیجار از اعتبارات استانی 9.2 درصد است که حدود 700 میلیارد ریال است و از این میزان اعتبار در شرایط اقتصادی کشور با احتساب 50 درصد حدود 420 میلیارد ریال به شهرستان تخصیص خواهد یافت.

او با اشاره به جذب بیش از 90 میلیارد ریال اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی شهرستان خاطر نشان کرد: در راستای جذب اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی در شهرستان بیجار، بیش از 90 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد به متقاضیان اهداء شده است.

ورمقانی تاکید کرد: جهت جذب این میزان اعتبار در حوزه اشتغال پایدار روستایی، بخشداران منطقه هر 24 ساعت یک بار پروانه بهره برداری برای 50 روستای برتر شهرستان صادر نموده اند.

فرماندار بیجار در ادامه با اشاره به آغاز فصل سرد و بارانی سال جاری گفت: شهرستان بیجار با دارا بودن پنج محور مواصالاتی مهم، تنها از یک مرکز امداد و نجات در منطقه نجف آباد شهرستان برخوردار است.

او یاد آور شد: فصول سرد سال، بارش های طولانی مدت و حجیم در شهرستان، این نیاز را بیش از بیش تقویت می کند که درشرایط بحرانی ایجاد مراکز امداد و نجات جاده ایی در تقاطع های حسن آباد و بابارشانی بسیار ضروری است.

ورمقانی با تاکید بر این که یکی از مطالبات مردمی تکمیل و بهره برداری پروژه کنار گذر چنگیزقلعه است اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای اخیر و جلسات متعدد مدیران و کارشناسان عمرانی، با دستور ویژه استاندار، پیمانکار تکمیل پروژه اولیه با تکمیل پل رو گذر و کیلومتر پایانی پروژه به زودی معرفی و فعالیت در این حوزه آغاز خواهد شد.

وی افزود: یکی دیگر از پروژه های در دست اقدام، روکش محور بیجار به تکاب خواهد بود که بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بازدید [ 601 ]
برچسب ها