اخبار

پیام فرماندار به مناسبت روز جنگلبان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار،فرماندار بیجار به مناسبت 9مرداد روز جنگلبان پیامی به شرح زیر منتشر کرد:
پیام فرماندار به مناسبت روز جنگلبان
به نام خدا معمار زیبای هستی
نقش و اهمیت منابع طبیعی و محیط زیست بر هیچ کس پوشیده نیست و با توجه به مفاهیم توسعه پایدار این مواهب الهی میراث گذشتگان ما نیست بلکه امانت نسل های بعدی در نزد ماست که باید به درستی حفظ، توسعه و استفاده شود.
در سراسر جهان جنگلبانان در خط مقدم مبارزه برای حفاظت از میراث طبیعی می‌باشند و در این راه شجاعت ها، تلاش ها و فداکاری های بسیاری داشته و متحمل رنج های بی شماری گشته اند.با توجه به اهمیت حضور جنگلبانان در عرصه های منابع طبیعی  و نوع فعالیت آنها  و همچنین افزایش آگاهی و شناخت مردم  نسبت به آنان  در روز شمار جهانی روزی به عنوان  روز ملی جنگلبان به ثبت رسیده  تا اهمیت  جایگاه و نقش این عزیزان  در ذهن ها باقی بماند و بتوانیم هر چند اندک از تلاش و مجاهدت این قهرمانان طبیعت تجلیل کنیم.
محافظین زمین جنگلبانانی هستند که با سپر کردن خود از ریشه ها و شاخ و برگ های درختان حفاظت می کنند تا نکند درختی از خانواده جنگل کم شود، منابع طبیعی آسیب ببیند و آتشی به جان سبزه ها بیفتد.
محافظین زمین کسانی هستند که چشم ها را باز می کنند و گوشها را شنوا، آنان ایثارگرانی هستند که برای حفظ زمین می‌کوشند مجروح می‌شوند و شهید می‌دهند.
از آنجایی که جنگلبانان این قشر پرتلاش و زحمتکش در خط مقدم پاسداری از میراث طبیعی کشور هستند و با فداکاری و ایثارگری‌های خود در راه حفاظت و صیانت از انفال از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، به دنبال این فداکاری‌ها امروز عنوان پر افتخار "مدافعان حریم طبیعت" را برای خود برگزیده اند.
اینجانب به نمایندگی از حافظان انفال شهرستان بیجار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگلبان به ویژه عزیزانی که امسال در جریان اطفاء حریق جنگل های زاگرس جان خود را در راستای حفاظت از جنگلها و اراضی ملی در طبق اخلاص گذاشتند و با آرزوی سلامتی برای جانبازان محافظ منابع طبیعی، از آفریدگار طبیعت برای جنگلبانان سخت کوش مان در سراسر کشور و استان کردستان  به ویژه شهرستان بیجار. کهن دیار گروس که در کسوت جنگلبانی مشغول انجام وظیفه مقدس خود هستند توفیق روز افزون سلامتی و تندرستی خواستارم و امید آن دارم که با افزایش آگاهی مردم ایرانی سر سبز و آباد داشته باشیم و هر فرد ایرانی خود یک جنگلبان باشد.

علی اکبر ورمقانی
فرماندار شهرستان بیجار

بازدید [ 25 ]
برچسب ها