اخبار

پیام فرماندار به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار،فرماندار شهرستان به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب پیامی به شرح ذیل صادر نمودند:
پیام فرماندار به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب
به نام خدا
نزدیک به سه دهه است که اول تا هفتم تیرماه هر سال، هفته صرفه‌جویی در مصرف "آب " نام گذاری شده است و فصل گرما تداعی کننده مباحثی چون تبخیر، کم‌آبی، صرفه‌جویی و... بوده است، اما به منظور وفاق و هماهنگی در ارکان وزارت نیرو و لزوم توجه همگانی، امسال با توجه به لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق نیز این هفته با نام هفته صرفه‌جویی در آب و برق نامگذاری شده است.
این هفته به عنوان یک رویداد فرهنگی در افکار عمومی و رسانه‌ها جای خود را بازکرده است و هر ساله به این مناسبت، فعالیت‌های فرهنگی_آموزشی بسیاری برای ارتقای آگاهی‌های عمومی در مورد آب و برق و جلب توجه افکار عمومی به این مقوله حساس انجام می‌شود.
افزایش آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی برای مدیریت مصرف آب و برق محورهایی هستند که رسانه‌های همگانی می‌توانند پیرامون آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند و مردم را از مشکلاتی که در اثر مصرف بی رویه با آن دست به گریبان می‌شوند، بیشتر آگاه کنند. در واقع مصرف‌کنندگان می‌دانند که تلاش امروز آنان برای رفاه بیشتر فرزندانشان و حفظ منابع آب و برق برای آیندگان است.
امسال با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و لزوم اهتمام بیشتر مردم به بهداشت فردی، میزان مصرف آب به شدت افزایش یافته است بنابراین نیازمند توجه جدی همگان به مدیریت مصرف آب و برق هستیم.
هدر دادن منابع کنونی، به معنی محروم کردن نسل‌های بعدی از این مواهب الهی است. از این رو، شرکت‌های آب و فاضلاب کشور، مدیریت منابع آب ایران و توانیر در این هفته با انجام اقدام‌های فرهنگی به فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصــرف آب و برق پرداخته و برنامه‌هایی مانند هر سال در دست اجرا دارند
هرکدام از روزهای هفته نامگذاری خاصی دارند انشالله ادارات آب و برق شهرستان بتوانند با اطلاع رسانی کامل خود و همراهی مردم عزیز شهرستان بیجار نهایت صرفه جویی در آب و برق داشته باشیم .
ضمن تبریک این هفته به همه تلاشگران وزارت نیرو در حوزه های آب و برق از تلاشهای مهندسین عزیز مرادیان برق،مرادی آب و فاضلاب و شوکتیار امور آب و کلیه همکاران محترمشان سپاسگزارم
ورمقانی فرماندار بیجار

بازدید [ 53 ]
برچسب ها