اخبار

کنگره 5400شهید کردستان، فرصتی برای معرفی شهرستان بیجار

فرماندار شهرستان بیجار گفت: برگزاری کنگره 5400شهید استان کردستان، با توجه به نقش شهرستان در پیروزی هشت ساله دفاع مقدس، فرصتی مناسب برای معرفی شهرستان بیجار می باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار بیژن زندیه در جلسه کمیته بزرگداشت کنگره 5400 شهید استان کردستان افزود: شهرستان بیجار در طول هشت سال دفاع مقدس، در جبه های حق علیه باطل با تمام ظرفیت خود حضور یافت و شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب اسلامی ایران نمود. وی اظهار کرد: زمانی گروهک های منافق تا مرز 15 کیلومتری شهرستان بیجار مستقر شده بودند، مردم دلاور و ولایت مدار شهرستان، با رشادت و از جان گذشتگی، آرامش را از این گروهک ربود و امنیت را در منطقه برقرار نمودند. بیژن زندیه گفت: شهرستان بیجار با 4800 ایثارگر هشت سال دفاع مقدس، از بستری مناسب برای معرفی و حضور پرنگ در کنگره 5400 شهید کردستان برخوردار است. فرماندار بیجاربا اشاره به اهمیت سرکشی از خانواده های شهدا و برگزاری یادواره های شهدا عنوان کرد: شهدا هیچ نیازی به برگزاری چنین مراسماتی ندارند و از بهترین روزی ها نزد خداوند متعال برخودار هستند، نیازمند واقعی کسانی هستند که از قافله شهدا جا مانده اند و امروز نیازمند یاری و دعای شهدا و خانواده شهدا می باشند. وی با بیان اینکه تاکنون تعدادی کمی آثار مکتوب از زندگی شهدای شهرستان بیجار به چاپ رسیده عنوان کرد: باید از ظرفیت تاریخ شفاهی خانواده های شهدا بهره گرفت و نویسندان و صاحبان قلم، با حمایت های مالی، آثار مناسبی برا به ثبت و چاپ برسانند. او افزود: بیش از 24 کمیته فنی در هرچه بهتر برگزار شدن کنگره 5400 شهید استان کردستان، با بیش از 50 نفر تلاش خواهند نمود. در پایان این جلسه، شرح وظایف و حکم مسئولین هر کمیته ابلاغ و تقدیم مسئولین مربوط گردید و جلسه بعدی کنگره جهت برسی اقدامات انجام شده به اواخر دی ماه موکول گردید.
کنگره 5400شهید کردستان، فرصتی برای معرفی شهرستان بیجار

فرماندار شهرستان بیجار گفت: برگزاری کنگره 5400شهید استان کردستان، با توجه به نقش شهرستان در پیروزی هشت ساله دفاع مقدس، فرصتی مناسب برای معرفی شهرستان بیجار می باشد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار بیژن زندیه در جلسه کمیته بزرگداشت کنگره 5400 شهید استان کردستان  افزود: شهرستان بیجار در طول هشت سال دفاع مقدس، در جبه های حق علیه باطل با تمام ظرفیت خود حضور یافت و شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب اسلامی ایران نمود.

وی اظهار کرد: زمانی گروهک های منافق تا مرز 15 کیلومتری شهرستان بیجار مستقر شده بودند، مردم دلاور و ولایت مدار شهرستان، با رشادت و از جان گذشتگی، آرامش را از این گروهک ربود و امنیت را در منطقه برقرار نمودند.

بیژن زندیه گفت: شهرستان بیجار با 4800 ایثارگر هشت سال دفاع مقدس، از بستری مناسب برای معرفی و حضور پرنگ در کنگره 5400 شهید کردستان برخوردار است.

فرماندار بیجاربا اشاره به اهمیت سرکشی از خانواده های شهدا و برگزاری یادواره های شهدا عنوان کرد: شهدا هیچ نیازی به برگزاری چنین مراسماتی ندارند و از بهترین روزی ها نزد خداوند متعال برخودار هستند، نیازمند واقعی کسانی هستند که از قافله شهدا جا مانده اند و امروز نیازمند یاری و دعای شهدا و خانواده شهدا می باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون تعدادی کمی آثار مکتوب از زندگی شهدای شهرستان بیجار به چاپ رسیده عنوان کرد: باید از ظرفیت تاریخ شفاهی خانواده های شهدا بهره گرفت و نویسندان و صاحبان قلم، با حمایت های مالی، آثار مناسبی برا به ثبت و چاپ برسانند.

او افزود: بیش از 24 کمیته فنی در هرچه بهتر برگزار شدن کنگره 5400 شهید استان کردستان، با بیش از 50 نفر تلاش خواهند نمود.

در پایان این جلسه، شرح وظایف و حکم مسئولین هر کمیته ابلاغ و تقدیم مسئولین مربوط گردید و جلسه بعدی کنگره جهت برسی اقدامات انجام شده به اواخر دی ماه موکول گردید.

بازدید [ 895 ]
برچسب ها