اخبار

گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید در دومین روز از هفته ی دولت

در دومین روز از هفته ی دولت بیژن زندیه فرماندار با حضور در نماز جمعه ی شهرستان بیجار گزارشی از عملکرد و اقدامات دولت تدبیر و امید و پروژه های قابل افتتاح در این این هفته به مردم شریف دیار گروس و نمازگزاران این شهر ارائه داد.
گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید در دومین روز از هفته ی دولت

فرماندار شهرستان بیجار ظهر امروز در سخنرانی قبل از نماز عصر در حسینیه شهر بیجار گفت: دولت تدبیر  امید هنگامی مدیریت کشور را بر عهده گرفت که منابع مالی بسیار کمی در اختیار داشت، با مدیریت و تدبیری جهادی توانست، بیشترین خدمات رفاهی و عمرانی را به مردم ارائه نماید.

وی افزود: مهمترین دغدغه دولت در شهرستان بیجار، آسفالت بیش از یک هزار کیلومتر راه روستایی بود که علارغم تمام مشکلات مالی، قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم، فقط 250 کیلومتر از این مهم آسفالت شده بود و امروز در مدت چهار سال دولت تدبیر و امید، 440 کیلومتر از راه های روستایی آسفالت شده است.

بیژن زندیه گفت: مسئله بحران آب روستاها و مهاجرت روستاییان در دولت گذشته مورد برسی قرار گرفته بود و در آستانه بحران قرار داشت، دولت یازدهم برنامه هایی مهندسی با توجه به اعتبارات در نظر گرفته، شاهد اقدامات اساسی در این زمنیه خواهیم بود.

او اظهار کرد: مسئله مهم گاز رسانی در روستاهای اطراف شهر بیجار، بیش از 80درصد روستاهای شهرستان بیجار، از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

زندیه با اشاره به سهم بسیار کم اعتبارات استانی به شهرستان بیجار گفت: بیش از 50 میلیارد ریال بودجه ایی که از اعتبارات استانی در اختیار فرمانداری شهرستان قرار داشت، با تلاش و همت دولت یازدهم، اعتبار استانی شهرستان بیجار به 230 میلیارد ریال افزایش یافته است، با این اعتبار می توانیم اقدامات مهم و بسیاری را در شهرستان به جرا درآوریم.

وی افزود: ماده 180 شهرستان در سال 1395، 280 میلیارد ریال بودجه شهرستان بود و با عنایت ویژه دولت، اعتبار ماده شهرستان بیجار در سال 1396از ماده 180 بیش از 660 میلیارد ریال خواهد بود.

فرماندار بیجار گفت: ماده 180 بر اساس محرومیت شهرستان بیجار تعیین گردیده است و دومین شهرستان استان هستیم که بیشترین اعتبار ماده 180 را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: اعتبارات استانی شهرستان بیجار در طول چندین سال گذشته، بیش از 110 میلیارد ریال نبوده است و افزایش دو برای اعتبارات که بیش از 230 میلیارد ریال افزایش یافته است که نوید مناسبی برای اقدامات دولت خواهد بود.

او اظهار کرد: بیش از یک هزار میلیارد ریال توسط استاندار استان کردستان جهت راه های ارتباطی شهرستان بیجار اختصاص یافته است که تا اواخر تیر ماه 1397، شاهد اتمام برخی از این پروژه ها راه سازی خواهیم.

زندیه در پایان با اشاره به افتتاح بیش از 77 پروژه عمرانی، فرهنگی و آموزشی در هفته دولت گفت: در طول هفته آینده، 13 دستگاه خدمات رسان، فرهنگی و آموزشی با اعتبار بیش از 120 میلیارد ریال، 77 پروژه را در شهرستان افتتاح خواهند کرد.

بازدید [ 209 ]
برچسب ها