نشست فرماندار بیجار با منتخبین شوراهای اسلامی شهرستان بیجار
22 خرداد 96  02:03 ب.ظ
بیژن زندیه فرماندار بیجار اولین جلسه ی خود را با اعضای منتخب شوراهای اسلامی شهرستان بیجار در سالن جلسات فرمانداری تشکیل دادفرماندار بیجار ظهر امروز در نشست منتخبین مردم شهرستان در سالن جلسات فرمانداری گفت: تعامل هرچه بیشتر شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرمانداری شهرستان می تواند عامل پیشرفت و آبادنی شهرستان بیجار را تسریع بخشد.

بیژن زندیه اظهار کرد: همدلی و همکاری همه اعضای شورا، آگاهی از حوزه وظایف شورا و شهردار می تواند اقدام های مهمی را برای رفع حل مشکلات شهر را در پی داشته باشد و امیدواریم شوراهای جدید شهرستان به این نکته توجه داشته باشند.

وی افزود: یکی از ضعف های بزرگ شواری اسلامی دوره چهارم شهر بیجار، عدم آگاهی از شرح وظایف شورای شهر و شهردار بود و این مهم فراموش شده موجب اختلافات و مشکلات جدی برای شهر بیجار را ایجاد نمود.

فرماندار گفت: هدف اصلی تشکیل شورا، عمل به دستورات خداوند در قرآن کریم است، مشورت در اسلام، از ابتدای حکومت اسلامی و در زمان پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) آغاز شد، زیرا مشورت کردن و شورا از مهمترین عوامل کاهش اشتباهات و پیشرفت محسوب می گردد.

وی با بیان برخی از مشکلات و اختلافات عینی شورای اسلامی دوره چهارم شهر بیجار افزود: رد یا تصویب مصوبات شورای شهر باید از قبل با تعامل میان شورای شهر و فرمانداری برسی و سپس به مرحله تصویب و اجرا برسد.

زندیه اظهار کرد: تأکید بر تعامل به معنای دخالت در امور شورای شهر نیست، بلکه این تعامل تنها برای رفع بهترمشکلات، کاهش اختلافات و انتخاب بهترین گزینه ها می باشد.

در پایان این نشست، تعدادی از نمایندگان شوراهای شهرستان بیجار برخی از مشکلات شهر حوزه انتخابی خود را عنوان و درخواست تعامل کلیه ادارات با شورای های شهرستان را از فرماندار خواستار شدند.